הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

כתוצאה מהחורף והמשקעים הרבים שירדו בחורף האחרון באזור מגוריכם, הבחנתם כי חלק מהגגות של מחסני הגינה שנמצאים בשטח ביתכם ניזוקו וזקוקים להחלפה. כיוון שמדובר על מחסנים ישנים יחסית שנבנו לפני כמה עשורים, לפני כל תיקון וטיפול בגגות אלו יש לוודא כי לא מדובר על גג אסבסט. חומר האסבסט נמצא כמסוכן ביותר לבריאות, בעיקר כאשר נחשפים אל אבק אסבסט העשוי לחדור אל מערכת הנשימה.

כיוון שמדובר על חומר מסוכן לנשימה המופץ באוויר, יש לבצע פינוי גג אסבסט בצורה זהירה ובטוחה באמצעות בעלי מקצוע מוסמכים לכך. כמו כל עבודה קבלנית אחרת, גם פינוי גג אסבסט מחיר למטר תלוי בסוג והיקף העבודה – וכדי להבין כמה זה יכול לעלות לכם לשמור על הבריאות של עצמכם והסביבה, נרחיב במאמר הנוכחי על תכונותיו של חומר האסבסט, הסיבה לכך שהוא נחשב לחומר מסוכן ומהו התהליך הכרוך בפינוי גג אסבסט. 

מתי צריך לפנות גג אסבסט?

חוק האסבסט שנחקק בשנת 2011 קובע את ההנחיות והתקנות הקשורות אל פינוי וסילוק אסבסט, כדי לצמצם ככל הניתן את הנזק הבריאותי שקיים בחומר זה. השימוש באסבסט הופסק מיד כשהתגלה כי מדובר בחומר מזהם ומסכן את הסביבה, אך עד אז השימוש בו היה נפוץ במיוחד בענף הבנייה לצרכי בידוד טמפרטורה ואקוסטיקה, כך שניתן לראות את האסבסט בתצורות שונות בגגות מבנים, קירות, צינורות, מרזבים, רעפים וגם אביזרים שונים ששימשו בעיקר תעשיות גדולות.

על פי חוק אסבסט, חובת פינוי אסבסט מתייחסת עבור מבנים המשמשים את הציבור כמו מוסדות חינוך, מבני תעשייה, מבני מסחר וכל מבנה אחר המשמש קהל ציבור גדול. במקרה של שטחים הנמצאים בבעלות פרטית, קיימת חובה על בעלי השטח לתחזק ולשמר את המשטחים והמבנים שיש בהם אסבסט כדי למנוע פגיעה בהם ושחרור של סיבי אסבסט מזהמים לאוויר. כאשר מתגלה משטח עשוי אסבסט בלוי ופגום, כמו לדוגמה במקרה של גג אסבסט שבור – יש לפנות אותו לאלתר באופן מידי, בין אם מדובר על אסבסט הנמצא באזור ציבורי או פרטי.

גג אסבסט מחיר

מהו אסבסט ומדוע הוא מסוכן?

אסבסט הינו סוג של מינרל גבישי הקיים בטבע, והוא בעל תכונות עמידות גבוהות במיוחד מפני שלל גורמים סביבתיים כמו חום או קור קיצוני, רעש, לחץ, כימיקלים חזקים ועוד. כיוון שזהו חומר חזק ועמיד מאוד, בנוסף למחירו הנמוך יחסית, נעשה בו שימוש רב עבור צרכי בידוד ואקוסטיקה בעיקר בענפי התעשייה והבנייה בארץ ובעולם. נמצא כי העמידות הגבוהה שלו מזיקה לבריאות האדם, כיוון שהסיבים של האסבסט קשיחים ועמידים מאוד ולכן הם מסוגלים להיכנס למערכת הנשימה ולחולל בה בעיות בריאותיות כמו מחלות, דלקות ואף גידולים סרטניים קשים.

הסכנה בחדירת סיבי אסבסט למערכת הנשימה ולריאות קיימת רק במקרה שאותם סיבים משתחררים לאוויר, אך כיוון שמדובר על סיבים מיקרוסקופיים קטנים במיוחד לא ניתן להבחין בהם. לכן כאשר קיימים משטחים ומוצרים עשויים אסבסט שיש בהם נזק מסוים, ישנה סכנה ממשית לשחרור של אבק סיבי אסבסט שיוכלו לחדור דרך מערכת הנשימה לאנשים שנחשפים אליהם.

האם האסבסט קיים רק בגגות?

כאמור, האסבסט שימש בעבר למגוון רחב של שימושים ובפרט ליישום במבנים שונים כמו בידוד גגות, וכן גם בידוד קירות, צינורות מאגרי מים, ארובות וכו'. כאשר מדובר על אסבסט לענף הבנייה נעשה לרוב שימוש באסבסט צמנט שעורבב יחד עם חומר צמנטי, ואילו אסבסט פריך שנחשב למסוכן יותר שימש לרכיבים ומוצרים לתעשייה ולבית כמו פתיליות נפט, כיריים, פלטות חימום וכן גם מוצרי ביגוד וטקסטיל ששימשו תעשיות לצרכי בידוד.

ראו גם: איך מזהים אסבסט?

פינוי גג אסבסט – כיצד התהליך מתבצע?

על מנת למנוע יצירת של אבק אסבסט מזהם, יש לבצע פינוי גג אסבסט מצורה מבוקרת, זהירה ומקצועית. לשם כך ישנם קבלני פינוי אסבסט מורשים המחזיקים בתעודה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. בעלי מקצוע אלו מבצעים את עבודת הפינוי באמצעות ציוד, כלים ואביזרים ייעודיים הממזערים את החשיפה של סיבי אסבסט לאוויר.

פינוי גג אסבסט מחיר למטר – מהן העלויות הכרוכות בכך?

כפי שצוין בהתחלה, פינוי גג אסבסט מחיר למטר תלוי בסוג והיקף העבודה שקבלן פינוי אסבסט נדרש לבצע. העלות הכללית של עבודה זו עשויה להתחיל מ-500 ₪ לכל מטר, כאשר מחיר זה נקבע רק לעבודת הפינוי ולא לעבודת החלפת הגג במשטח אחר.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת גג אסבסט

פינוי אסבסט באופן עצמאי

ענף הבנייה  הוא חלק מרכזי ומשמעותי בכל מדינה מתפתחת וכולל בתוכו הקמת תשתיות למבני מגורים, לתעשייה וכ״ו. בימינו ענף זה הינו מתקדם וחדשני והוא התקדם

פינוי אסבסט ממבנים

בעת שיפוץ או שדרוג של בית משותף או פרטי עלולים לגלות כי בחלק מהמבנה היה שימוש באסבסט בעת בנייתו. בעלי הנכס הינם בעלי האחריות לביצוע