הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

עבודות אסבסטעבודות אסבסט הן לא עניין של מה בכך וזאת משום שהאסבסט התגלה כבר לפני שנים כחומר מסוכן לבריאות. אם בעבר  עבודות אסבסט היו נהוגות במבני ציבור, בתי ספר ומבנים גדולים אחרים כיום לא נהוג להשתמש באסבסט בתהליכי בנייה אלו וכשמדובר בעבודות אסבסט לרוב הכוונה לפירוק ופינוי של אסבסט ממקומות בהם נעשה בו שימוש. לדוגמה, פירוק אסבסט מגגות, קירות מבודדים וכדומה. אם הוחלט שנדרשות עבודות אסבסט באתר מסוים, חייב לפנות את האסבסט קבלן מורשה בתחום עבודות אסבסט.

למה עבודות אסבסט הן כל כך רגישות?

אסבסט הוא כינוי לקבוצת מינרליים. המינרליים האלו עמידים בפני תהליכים וחומרים כימיים ולכן נחשבים עמידים במיוחד מאש, מים, חום ועוד. האסבסט הוא חומר זול יחסית ובזכות עמידותו ומחירו הנוח הוא הפך פופולרי ונעשה בו שימוש רב עד אמצע שנות ה-80 במגוון תהליכי בנייה ובידוד. בשלב זה, התגלה לאחר מחקרים בתחום, שהאסבסט פעמים רבות משחרר חלקיקים וסיבים מזיקים לאוויר. כשהאסבסט מתבלה או מתפרק החלקיקים האלו מתפזרים וכאשר בני אדם נושמים אותם הם עלולים לעשות נזק לריאות של מי שנחשף אליהם. במחקרים שבוצעו בנושא נמצא קשר בין מחלות קשות כמו סרטן ומחלות ריאות אחרות לחשיפה לאסבסט, בין אם בעבודות אסבסט ובין אם במגורים ליד מפעלי אסבסט. לכן, באמצע שנות ה-80 חוקק חוק שאוסר שימוש בחומרי אסבסט, ואף מסדיר את כל נושא פינוי האסבסט וקבירתו באתרים המיועדים לכך. האם תמיד חייבים להחליף 

גגות או קירות המשלבים עבודות אסבסט?

עקרונית לא תמיד חייבים להיפטר מהאסבסט אבל את ההחלטה על עבודות האסבסט עדיף להשאיר לקבלן מומחה בתחום שייעץ לכך. ישנן פעמים בהן במקום להיפטר מהחומר אפשר לצפות אותו בחומרים אחרים, אבל זה תלוי מאד במצב האסבסט אם הוא מתפרק או בלוי כבר, בגודל השטח ובפרמטרים נוספים שיבדוק קבלן מומחה לאסבסט. החוק אינו מחייב את כולם לפנות אסבסט ולכן ישנם מקרים בהם אולי הייתם רוצים ששכן יחליף את האסבסט אך הוא לא מחויב לכך ויש לקחת זאת בחשבון. יחד עם זאת ישנה מודעות גוברת לכך שמדובר בחומר מזיק שעדיף להחליפו.

מה יכול להחליף את האסבסט?

העבודות לרוב משמשות לבידוד ולקירוי וכיום עושים שימוש בחומרים חלופיים בהתאם לסוג המבנה והייעוד שלו וגם מבחינת המראה הסופי שרוצים שיתקבל. חומרים המשמשים להחלפת אסבסט יכולים להיות לדוגמה:

 • לוחות PVC
 • לוחות גליים של בטון
 • פאנלים מבודדים
 • איסכורית
 • רעפים עשויים חרס
 • רעפי מתכת במראה רעפים

החלטנו להיפטר מהאסבסט, מה התהליך?

 1. במידה והחלטתם להיפטר מהאסבסט עליכם למצוא קבלן מורשה בתחום עבודות אסבסט, בין אם תעשו זאת עצמאית ובין הקבלן המנהל את העבודה באתר ימצא אותו. קבלן מורשה בעבודות אסבסט הוא כזה שיש לו אישור ממשרד איכות הסביבה לעבודות אסבסט באופן ספציפי, שוב בשל כל הרגישויות בתחום. חשוב שהקבלן יכיר את התחום ויקפיד על החוק.
 2. הקבלן שמנהל את עבודות האסבסט צריך לקבל אישור ספציפי לעבודות אלו מהמשרד לאיכות הסביבה לפני שיתחיל בעבודות, קבלנים מורשים לרוב מנוסים בתהליך.
 3. הקבלן יצוות לפרויקט עובדים שמכירים עבודות ויעבדו באופן בטיחותי וממוגן כדי למזער את הנזקים הפוטנציאליים ככל האפשר.
 4. את האסבסט שיפנו הקבלן ועובדיו הם יארזו באריזות ייחודיות המיועדות לכך, את האריזות האלו הם יעבירו למתחם ייעודי לפינוי אסבסט.
 5. לאחר שעבודות האסבסט בתחום הפירוק הסתיימו אפשר למצוא חלופות שמתאימות לנכס הספציפי להחלפת האסבסט.

איזה חברות מציעות עבודות אסבסט?

ישנן מגוון קבלנים מורשים בתחום זה, חשוב לבחור בקבלן אמין ומקצועי שיציג לכם אישורים מתאימים ממשרד הבריאות ויעבוד על פי הנהלים על מנת למנוע סכנה מיותרת עקב חשיפה לחומר. תוכלו לחפש קבלנים בתחום עבודות אסבסט ברחבי הרשת או לקבל המלצה ממנהל העבודה הכללי באתר.

כמה עולות עבודות אסבסט?

עלות של עבודות אסבסט משתנה כמובן מחברה לחברה ומאתר לאתר. התמחור תלוי במספר גורמים כמו מצב האסבסט, גודל השטח המיועד לעבודות , כמה מורכב הפירוק והשינוע של החומר לאתרי קבירה, באיזה איזור בארץ מתקיימות העבודות ועוד. אם תרצו תוכלו לפנות למספר קבלנים לפרט על מהות העבודה ולקבל מספר הצעות מחיר כדי לקבל החלטה. 

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת גג אסבסט

פינוי אסבסט באופן עצמאי

ענף הבנייה  הוא חלק מרכזי ומשמעותי בכל מדינה מתפתחת וכולל בתוכו הקמת תשתיות למבני מגורים, לתעשייה וכ״ו. בימינו ענף זה הינו מתקדם וחדשני והוא התקדם

פינוי אסבסט ממבנים

בעת שיפוץ או שדרוג של בית משותף או פרטי עלולים לגלות כי בחלק מהמבנה היה שימוש באסבסט בעת בנייתו. בעלי הנכס הינם בעלי האחריות לביצוע