הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

החלפת גג אסבסט מחירהחלפת גג אסבסט מחיר

החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק (2011) קובע שאין לסחור במוצרי אסבסט ואין להשתמש באסבסט חדש בבנייה. בנוסף, במבני ציבור קיימת אף חובה לפינוי משטחים וחלקים אחרים העשויים אסבסט וזאת עשר שנים מחקיקת החוק, כלומר עד לשנת 2021. כמו כן, בשל הסכנות הבריאותיות הטמונות בחומר זה (פירוט בהמשך) קובע החוק את הדרכים והתנאים לפינוי החומר, מי מורשה לעסוק בכך, לאן יש לפנות את החומר ועוד.

 

אם בביתכם, או ברשותכם גג אסבסט (גם אם מדובר במחסן, מבנה חקלאי או מבנה מסוג אחר) מומלץ מאוד להחליפו בגג מחומרים אחרים. העדויות והמחקרים אודות בעיות הבריאות החמורות שיוצרת חשיפה לאבק האסבסט, הביאו מדינות רבות לחקיקת חוקים והתקנת תקנות מיוחדות להגנה על הציבור מפני אבק האסבסט. חוק זה קובע כי פינוי אסבסט שמשקלו מעל 700 קילו גרם, ו/או ששטחו עולה על 50 מטר רבוע, יתבצע אך ורק על ידי קבלן שהוסמך לכך. מי שראה פינוי של גג אסבסט על ידי אנשי מקצוע מוסמכים יודע שעל עבודה זו להתבצע תחת תנאי מחמירים של שמירה על בריאות העובדים ותושבי המקום. 

בשל הסכנות החמורות של שאיפת אבק האסבסט, מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע גם במקרים בהם מותר לפנות את האסבסט באופן עצמי. עבודת החלפת גג אסבסט מחיר בריאותי חמור עלול להיות לה, אם אינה מתבצעת עם חליפות מתאימות ולפי התנאים שהוגדרו לה. אם נזכור שתנאים אלה הוגדרו ׳בדם׳, בשל מקרים רבים של מחלות קשות ואפילו מוות בשל חשיפה לסיבי האסבסט המיקרוסקופיים, נוכל להבין שמחיר עבודה כזו יהיה נמוך בהרבה ממחיר בריאותי שאנו עלולים לשלם בעקבות פינוי עצמי של החומר.

 

אסבסט – מעט רקע היסטורי ומדוע הוא מסוכן

פירוש השם אסבסט (או אזבסט) הוא ׳בלתי-דליק׳. שם זה ניתן לו בשל תכונתו יוצאת הדופן של עמידות גבוהה כל כך בפני אש. נוסף על כך, עמיד האסבסט בפני מים והוא בעל כושר בידוד מעולה הן לחום והן מבחינה אקוסטית. בהינתן כל התכונות הללו, יחד עם עמידות ללחצים פיסיים (חוזק פיסי ניכר) אין פלא שמאז ימי קדם הפכו סיבי האסבסט (שקיימים באופן טבעי בסלעים שונים), לחומר יקר ערך עבור האדם. יקר עד כדי כך שחלק מן ההיסטוריונים סבורים שמוצרי אסבסט היו נחשבים ונשמרים כמו מוצרים מזהב. 

 

מה שהעלה את מחיר האסבט בימי קדם, היה הקושי והעלות הגבוהה של הפקתו ועיבודו. בימינו, אמנם ניתן כבר להפיק ולעבד חומר זה בעלויות נמוכות בהרבה, אולם סיבה אחרת לגמרי הביאה לצמצום ניכר של השימוש בחומר זה. הכוונה כמובן לכך שמאז סוף המאה התשע-עשרה, התחילו להתגלות ולהצטבר מקרים ומחקרים אודות הנזקים הבריאותיים של חומר שימושי זה. אותם מקרים, עדויות ומחקרים הצביעו על כך שאבק האסבסט, כאשר הוא מגיע לריאות, יוצר בהן נזקים ומחלות קשות. כיום אנו יודעים שאבק זה עשוי סיבים זעירים מאוד, אשר מצטברים בריאות, פוגעים ישירות בתפקודן (כאשר הם מפריעים לפעולה התקינה של נאדיות הריאה) ואף גורמים למחלה בשם אזבטוזיס. בנוסף, סיבים אלה מחוללים ו/או מחמירים מחלות סרטן, הן בריאה והן באזורים / איברים אחרים (הלב, הלוע, מערכת העיכול ועוד).

לסיכום

ההמלצה לפינוי גגות אסבסט גם בבתים ומבנים פרטיים נובעת מן העובדה שהסיבים הזעירים והבעייתייים האלו משתחרררים ממנו מכל מגע או לחץ אחר. כך, אצטרובלים הנופלים על גג האסבסט, יונים ושאר ציפורים המסתובבות עליו ועוד, עלולים לגרום לפיזור סיבים אלה ופגיעה בדיירים.

החוק אינו קובע לצורך החלפת גג אסבסט מחיר מוגדר, אלא השאיר זאת לתנאי השוק החופשי, תוך הכשרת קבלנים מורשים לכך. לכן, לא ניתן לספק כאן מחיר מוגדר לפי מטר, אך ניתן לומר שקיימת כדאיות גבוהה להחלפת גגות אסבסט בחומרים אחרים ובטוחים יותר.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הליך הרישום לקבלן שיפוצים

תהליך הרישום הוא דרך לוודא שהקבלנים מוסמכים ובעלי הידע לעבוד על הבית שלכם. קבלן יצטרך להיות רשום בממשלה המחוזית או הטריטוריאלית כדי להציע באופן חוקי

התקנת מעלית בבניין משותף

התקנת מעלית בבניין משותף הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות, בין אם מדובר על מבנה בעל 3 קומות ובין אם מדובר על מבנה בעל 20 קומות.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!