אסבסט חוק

הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

אסבסט חוקאסבסט חוק

על אסבסט שמעתם? אם לא שמעתם בוודאי יצא לכם להיתקל שלא בכוונה בחומר זה. בדרך כלל אנו מוצאים חומרים כאלה במבנים ישנים, בבתים פרטיים ובתי עסקים אשר לא התפתחו בשנים האחרונות. כיום השימוש באסבסט אסור עקב חוק שיצא בשנת 2011. הסיבה לחקיקת החוק הזה היא עקב ממצאים רפואיים אשר מנעו סכנות רבות בשהייה סמוך לאסבסט לאורך זמן ממושך. תפקידו של המשרד להגנת הסביבה והרשויות הוא לאכוף את החוק הזה, אך מתפקידכם לדאוג לאלטרנטיבה במקרה בו אתם מחזיקים בחומר זה או מכירים מקום אשר מחזיק בחומר מסוכן זה.

 

אסבסט חוק – מה זה אסבסט?

אסבסט הוא שם של סיבים מיקרוסקופיים דקים אשר נבדלים זה מזה בהרכבם. היתרון של אסבסט הוא שהוא עמיד בפני אש, חום, קורוזיה, כימיקלי, פירוק ביולוגי ועוד… כמו כן, בעבר השימוש בחומר זה היה נפוץ בשל המחיר הנמוך שלו ששימש אותנו לבניית גגות בשל הבידוד התרמי והאקוסטי. עם זאת, לאט לאט נכנס מידע חדש אודות חומר זה, חומר זה נחשב למזיק מאוד וחל איסור של ייצור או יבוא או כל מסחר חדש באסבסט.

 

אסבסט חוק – מה החוק אומר?

אחרי שמדינות רבות בעולם קבעו כי חל איסור להשתמש בחומר זה יותר גם ישראל נכנסה לרשימה בשנת 2011. על אף שהשימוש בחומר זה כבר אינו מותר עדיין ניתן למצוא מקומות אשר משתמשים בחומר זה, מקומות שלוקחים סיכון על עצמם ובשל שיקולים כלכליים בעיקר בוחרים לשמור את החומר. בסופו של דבר יש גוף אחד שאחראי לבדוק מקומות אשר לא עונים על החוק והוא המשרד להגנת הסביבה והרשות המקומית. האחריות של אותו בעל מקצוע הוא לפנות את החומר תוך 10 שנים מיציאת החוק, משמע עד 2021.

 

על פי חוק רשאיות הרשויות והמשרד להגנת הסביבה לתת קנסות לאנשים אשר לא פועלים לפי החוק ומסכנים את הציבור. ישנם נזקים חמורים אשר עלולים להיגרם עקב שאיפה של חומרים הנפלטים מאסבסט לטווח ארוך. שימו לב, הנזק נגרם גם כאשר הגג בולט וגם כאשר הוא מוסתר ולא נגיש. אחריות של כל בעל נכס לדאוג לכל מי ששוהה במקום.

 

אסבסט חוק – נזקים

תחילה יש לציין כי אסבסט יכול להופיע בצורות שונות, האחת בתור משהו מוצק וקשיח כמו גגות וכמו בתור אבק אסבסט אשר מכונה גם אסבסט פריך. כפי שציינו, אסבסט הינו חומר אשר מזיק לבריאות שלנו וכבר ב-2011 חוקק חוק המונע ייבוא וייצור של חומר זה, אך מהם באמת הסיכונים? על פי מחקרים רפואיים, חדירה של חלקיקי אסבסט למערכת הנשימה שלנו יכולה לגרום לסיכון משמעותי בגוף, במיוחד עבור אלו שנמצאים בסמוך לחומר זה לאורך זמן ממושך. הסיכונים יכולים לבוא לידי ביטוי במחלות כמו סרטן הריאות, מזותליומה (סוג נדיר של סרטן באזור בית החזה), אזבסטוזיס (הפרעת נשימה חמורה) ועוד…

לצערנו, עדיין ניתן למצוא היום מקומות אשר עדיין נמצא ברשותכם אסבסט, על אף התקנות שיש בחוק. האחריות של בעל המקום לדאוג לצרכים שלכם, אך אם בעל המקום לא דואג לכם עליכם לדאוג לעצמכם. אנו ממליצים להימנע מכל מקום אשר מחזיק ברשותו חומר זה ואף לדווח במקרה הצורך. 

 

אסבסט חוק – מה קורה היום?

כיום יש חומרים אחרים אשר מחליפים את האסבסט, חומרים שעלותם אינה גבוה והם מציעים לנו את אותה רמה של בידוד אקוסטי ותרמי ואף יותר לעיתים. בשל החידושים הטכנולוגיים אנחנו נוכחים למצוא אלטרנטיבות לאסבסט אשר גם מבחינת עיצוב מבנה נראות הרבה יותר מושכות את העין וגם מבחינת עלות תחזוקה.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פינוי אסבסט חריש

פינוי גג אסבסט הוא הכרחי. בכל רגע שאנו נשארים עם גג האסבסט השבור והבלוי, אנחנו מסכנים את חיינו, חיי הסביבה שלנו או משפחתנו. גם אם

פינוי אסבסט עומר

פינוי גג אסבסט הוא הכרחי. בכל רגע שאנו נשארים עם גג האסבסט השבור והבלוי, אנחנו מסכנים את חיינו, חיי הסביבה שלנו או משפחתנו. גם אם

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!