רישיון לפינוי אסבסט

הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

רישיון לפינוי אסבסטרישיון לפינוי אסבסט

אסבסט הוא חומר סיבי אותו מייצרים בכרייה מסלעים, הנקראים סלעי אסבסט, המכילים מינרלים סילקטיים של ברזל או מגנזיום. האסבסט הוא חומר חסין אש וכשהשתמשו באסבסט לצורך הגנה מאש או חום החומר עורבב עם בטון או בד. אפשר לייצר ממנו חומרים המבודדים חשמל או בגדים חסינים מאש. לתוך האסבסט לא יכולים לחדור מים וזה מה שהופך אותו למבודד חום מצוין. את האסבסט היו יוצקים לתוך הקירות של המבנה ולמרחב המקיף את צנרת הבית.

כיום ייבוא של אסבסט הוא אינו כחוק ונחשב מסכן חיים ובמקומות רבים משתדלים לפנות כמה שיותר משטחים ממנו.

למה האסבסט מסוכן לבריאות ומדוע הוא נאסר לשימוש?

האסבסט הוא חומר שנחשב למסוכן, כשהסכנה היא ממשית רק כאשר שהלוחות של האסבסט נשברים. הסיבים של האסבסט מתפוררים לפירורים קטנים מאוד וכשנושמים את הפירורים האלה הם עשויים לגרום למחלות שונות בריאות, בניהם אפילו סרטן ריאות. האיסור של השימוש באסבסט החל בגלל אותן סכנות, והחומר נאסר לשימוש במדינות רבות מסביב לעולם. בשנים האחרונות אותן מדינות שאסרו על השימוש באסבסט פועלות במרץ על מנת לפנות את הלוחות שלו ממקומות רבים כמו בתי ספר וגני ילדים או בסיסים צבאיים והסכנה בשימוש בו תלויה במיקומו בבניין.

מה התהליך לפינוי האסבסט?

עד סוף שנות השבעים, בשנים בהם התחיל החרם על האסבסט, הרבה מבנים ואזורים מקורים הוקמו באמצעות שימוש באסבסט וזאת על מנת למנוע התפשטויות של שריפות (בעיקר במקומות בהם יותר קשה להגיע עם כוחות כיבוי האש), חסימת חום בעונות החמות, יצירת קירות אקוסטיות.

אם מתחילים בהליך של פינוי אסבסט חשוב לוודא כי כל דיירי הבניין עוברים לגור במקום אחר למשך תקופת הפינוי. על הפועלים לאטום את האזור בו מתבצע הפינוי על מנת למנוע התפזרות של חלקיקי האסבסט באוויר כדי שלא יסכנו את העוברים והשבים או יזהמו את שאר חלקי המבנה.

רישיון לפינוי אסבסט – מי יכול לבצע פעולות פינוי של אסבסט?

על מנת לפתוח בתהליך של פינוי אסבסט צריך לקבל היתר של המשרד לאיכות הסביבה. התהליך יכול להתבצע אך ורק על ידי סוקר אסבסט המחזיק ברישיון שקיבל מהמשרד. במידה ויש נכס בבעלותך ואתה בגיר מעל גיל 18 ולא ביצעתי עבודות מצומצמות בשנתיים האחרונותאין צורך בהוצאת רישיון לפינוי האסבסט.

רישיון לפינוי אסבסט – תנאים לפינוי אסבסט

לפי תקנות של המשרד לאיכות הסביבה, ישנם מספר תנאים על מנת לבצע עבודות לפינוי אסבסט והן חלות על כולן. הנה תמציתן

  • הרטבת האסבסט במים רגע לפני פינויו.
  • פינוי האסבסט בשלמותו, מבלי לחתוך או לשבור אותו על מנת למנוע התפזרות של האבק המסוכן.
  • עטיפת משטחי האסבסט בשתי שכבות של ניילון מהודקות באמצעות דבק
  • ציון "סכנה אסבסט" על הניילון.
  • פינוי משטחי האסבסט לאתר פסולת המיועדת לכך, שם מטמינים את המשטחים.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

WORK SITE

מדריך מקצועי: כל סוגי הפיגומים

פיגומים נתמכים הוא הסוג הנפוץ ביותר בשימוש בבנייה. הוא מורכב מצינורות אנכיים, צינורות אופקיים ורכיבים בסיסיים אחרים המספקים פלטפורמה יציבה לעובדים לבצע את משימותיהם.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!