פינוי גג אסבסט

פינוי גג אסבסט מחיר

אם אתם בוחנים את הנושא של פירוק גג אסבסט לקראת התקנת גג חדש מחומרים תקניים ומודרניים, לבטח שמתם לב שפערי המחיר בתחום זה יכולים להיות

החלפת גג אסבסט מחיר

החלפת גג אסבסט מחיר

החלפת גג אסבסט מחיר החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק (2011) קובע שאין לסחור במוצרי אסבסט ואין להשתמש באסבסט חדש בבנייה. בנוסף, במבני ציבור קיימת

כתוצאה מהחורף והמשקעים הרבים שירדו בחורף האחרון באזור מגוריכם, הבחנתם כי חלק מהגגות של מחסני הגינה שנמצאים בשטח ביתכם ניזוקו וזקוקים להחלפה. כיוון שמדובר על מחסנים ישנים יחסית שנבנו לפני כמה עשורים, לפני כל תיקון וטיפול בגגות אלו יש לוודא כי לא מדובר על גג אסבסט. חומר האסבסט נמצא כמסוכן ביותר לבריאות, בעיקר כאשר נחשפים אל אבק אסבסט העשוי לחדור אל מערכת הנשימה.

כיוון שמדובר על חומר מסוכן לנשימה המופץ באוויר, יש לבצע פינוי גג אסבסט בצורה זהירה ובטוחה באמצעות בעלי מקצוע מוסמכים לכך. כמו כל עבודה קבלנית אחרת, גם פינוי גג אסבסט מחיר למטר תלוי בסוג והיקף העבודה – וכדי להבין כמה זה יכול לעלות לכם לשמור על הבריאות של עצמכם והסביבה, נרחיב במאמר הנוכחי על תכונותיו של חומר האסבסט, הסיבה לכך שהוא נחשב לחומר מסוכן ומהו התהליך הכרוך בפינוי גג אסבסט.

מתי צריך לפנות גג אסבסט?

חוק האסבסט שנחקק בשנת 2011 קובע את ההנחיות והתקנות הקשורות אל פינוי וסילוק אסבסט, כדי לצמצם ככל הניתן את הנזק הבריאותי שקיים בחומר זה. השימוש באסבסט הופסק מיד כשהתגלה כי מדובר בחומר מזהם ומסכן את הסביבה, אך עד אז השימוש בו היה נפוץ במיוחד בענף הבנייה לצרכי בידוד טמפרטורה ואקוסטיקה, כך שניתן לראות את האסבסט בתצורות שונות בגגות מבנים, קירות, צינורות, מרזבים, רעפים וגם אביזרים שונים ששימשו בעיקר תעשיות גדולות.

על פי חוק אסבסט, חובת פינוי אסבסט מתייחסת עבור מבנים המשמשים את הציבור כמו מוסדות חינוך, מבני תעשייה, מבני מסחר וכל מבנה אחר המשמש קהל ציבור גדול. במקרה של שטחים הנמצאים בבעלות פרטית, קיימת חובה על בעלי השטח לתחזק ולשמר את המשטחים והמבנים שיש בהם אסבסט כדי למנוע פגיעה בהם ושחרור של סיבי אסבסט מזהמים לאוויר. כאשר מתגלה משטח עשוי אסבסט בלוי ופגום, כמו לדוגמה במקרה של גג אסבסט שבור – יש לפנות אותו לאלתר באופן מידי, בין אם מדובר על אסבסט הנמצא באזור ציבורי או פרטי.

גג אסבסט מחיר

מהו אסבסט ומדוע הוא מסוכן?

אסבסט הינו סוג של מינרל גבישי הקיים בטבע, והוא בעל תכונות עמידות גבוהות במיוחד מפני שלל גורמים סביבתיים כמו חום או קור קיצוני, רעש, לחץ, כימיקלים חזקים ועוד. כיוון שזהו חומר חזק ועמיד מאוד, בנוסף למחירו הנמוך יחסית, נעשה בו שימוש רב עבור צרכי בידוד ואקוסטיקה בעיקר בענפי התעשייה והבנייה בארץ ובעולם. נמצא כי העמידות הגבוהה שלו מזיקה לבריאות האדם, כיוון שהסיבים של האסבסט קשיחים ועמידים מאוד ולכן הם מסוגלים להיכנס למערכת הנשימה ולחולל בה בעיות בריאותיות כמו מחלות, דלקות ואף גידולים סרטניים קשים.

הסכנה בחדירת סיבי אסבסט למערכת הנשימה ולריאות קיימת רק במקרה שאותם סיבים משתחררים לאוויר, אך כיוון שמדובר על סיבים מיקרוסקופיים קטנים במיוחד לא ניתן להבחין בהם. לכן כאשר קיימים משטחים ומוצרים עשויים אסבסט שיש בהם נזק מסוים, ישנה סכנה ממשית לשחרור של אבק סיבי אסבסט שיוכלו לחדור דרך מערכת הנשימה לאנשים שנחשפים אליהם.

האם האסבסט קיים רק בגגות?

כאמור, האסבסט שימש בעבר למגוון רחב של שימושים ובפרט ליישום במבנים שונים כמו בידוד גגות, וכן גם בידוד קירות, צינורות מאגרי מים, ארובות וכו'. כאשר מדובר על אסבסט לענף הבנייה נעשה לרוב שימוש באסבסט צמנט שעורבב יחד עם חומר צמנטי, ואילו אסבסט פריך שנחשב למסוכן יותר שימש לרכיבים ומוצרים לתעשייה ולבית כמו פתיליות נפט, כיריים, פלטות חימום וכן גם מוצרי ביגוד וטקסטיל ששימשו תעשיות לצרכי בידוד.

ראו גם: איך מזהים אסבסט?

פינוי גג אסבסט – כיצד התהליך מתבצע?

על מנת למנוע יצירת של אבק אסבסט מזהם, יש לבצע פינוי גג אסבסט מצורה מבוקרת, זהירה ומקצועית. לשם כך ישנם קבלני פינוי אסבסט מורשים המחזיקים בתעודה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. בעלי מקצוע אלו מבצעים את עבודת הפינוי באמצעות ציוד, כלים ואביזרים ייעודיים הממזערים את החשיפה של סיבי אסבסט לאוויר.

פינוי גג אסבסט מחיר למטר – מהן העלויות הכרוכות בכך?

כפי שצוין בהתחלה, פינוי גג אסבסט מחיר למטר תלוי בסוג והיקף העבודה שקבלן פינוי אסבסט נדרש לבצע. העלות הכללית של עבודה זו עשויה להתחיל מ-500 ₪ לכל מטר, כאשר מחיר זה נקבע רק לעבודת הפינוי ולא לעבודת החלפת הגג במשטח אחר.

פינוי אסבסטפינוי אסבסט

פינוי אסבסט יכול להישמע כמו פעולה פשוטה, אך יש צורך בניסיון רב וידע מקצועי כדי לעשות זאת באופן בטוח אשר שומר על בריאותכם ועונה על צרכי החוק. הסיבה לפינוי אסבסט היא ברורה, מדובר על חומר מסוכן אשר הוצא מהחוק כבר בשנת 2011. אם יש ברשותכם עדיין את החומר הזה אתם חשופים גם לסכנה וגם לקנסות, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פינוי אסבסט.

 

פינוי אסבסט – החוק למניעת מפגעי אסבסט

בעבר רבים היו נוהגים להשתמש באסבסט עבור המבנה שלהם, בין אם מדובר על מבנה פרטי, עסקי או ציבורי. עם השנים החלו מחקרים אשר חקרו את חומר זה וגילו כי חשיפה ממושכת לאסבסט עלולה לגרום לנזקים רפואיים ביניהם בעיות בדרכי הנשימה ואף מחלות כמו סרטן ריאות. בשל כך, בשנת 2011 חוקקה כנסת ישראל את החוק למניעת מפגעי אסבסט. המטרה של החוק היא בתור התחלה לאסור ייבוא וייצוא של חומר זה, כמו כן השימוש בו גם כן אסור. בנוסף, העניקה המדינה 10 שנים להיפטר מחומר זה עבור כל מי שמחזיק בחומר זה במבנה שלו. כמו כן, החוק חייב את כל מי שמחזיק בחומר זה לדאוג לתחזוקה שלו כדי למנוע יצירה של אבק אסבסט אשר מסכן את כל השוהים באזור. 

פינוי אסבסט – התנהלות פינוי הגג

כאשר אתם בוחרים לפנות את גג האסבסט שלכם עליכם לעשות זאת בצורה אחראית אשר אינה מסכנת אתכם ולא את בעל המקצוע אשר נמצא במקום. חשוב להדגיש, ניתן לפנות את הגג באופן עצמאי אך יש לקבל אישור לכך. את האישור ניתן לקבל מבעלי מקצוע בתחום הבנייה כמו מהנדס וקונסטרוקטור או דרך הרשות המקומית. כאשר אסבסט נמצא בשלמותו ועבר תחזוקה שוטפת לאורך השנים הוא אינו מהווה סכנה ממשית כפי שקורה במקרים בו הוזנח. אך כאשר אנו רוצים לפנות אותו הסיכון גובר. במקרה בו הגג יתפרק או נסדק אנו כבר חשופים לסכנה. כדי להימנע ממקרים כאלה אנו נרצה לפנות לבעל מקצוע אשר תחילה ירטיב את הגג כדי למנוע פליטה של אבק ויעבוד עם כלים אשר מיועדים לפינוי אסבסט. לאחר הפינוי יש לעטוף את הגג בחומר מיוחד אשר ימנע פליטה של חומרים מזיקים כחלק מההובלה, חלק מבעלי המקצוע משתמשים בצבע מיוחד. יש להשליך את הפסולת למקום ייעודי לפינוי אסבסט וחשוב לדעת לאיפה בעל המקצוע מפנה את החומר. 

הבעיה בפינוי באופן עצמאי היא במקרים בהם אתם לא מודעים לכך שיש בעיה ובכל זאת ממשיכים בעבודה. לדוגמא, במקרה בו אתם רוצים לצבוע את הגג כדי למנוע פליטה של חומרים מזיקים אך ישנם אזורים שחוקים, עליכם לפנות ישירות לבעל מקצוע. כחלק מתפקידו בעל המקצוע בודק כל פרט אשר שומר על בריאותכם.

פינוי אסבסט – מחיר וייעוץ

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות לפני קבלת הצעת מחיר הוא להגיע לפגישת ייעוץ. רוב המקומות המקצועיים לא יגבו ממכם כסף עבור הייעוץ. ניתן לבקש ייעוץ טלפוני או פגישה פנים מול פנים. אנו ממליצים לכם לבצע סקר נרחב לפני שאתם בוחרים את המקום ממנו תקבלו את השירות. הייעוץ יכוון אתכם בצורה נכונה לקראת התהליך שאתם עומדים לעבור. המחיר בדרך כלל יהיה עבור גג שלא עולה על 50 מ"ר, המחיר ינוע בין 400 ש"ח ועד 500 ש"ח לכל מטר מרובע של אסבסט. המחיר כולל גם התקנת גג חדש ברוב המקרים. אסבסט הינו חומר מסוכן ואתם חייבים עזרה מקצועית, אל תתפשרו על הבריאות שלכם.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!