אסבסט פינוי

הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

מצד אחד, מאות ואפילו אלפי מבנים בישראל עם גגות אסבסט ומצד שני, חוק שאוסר כל שימוש באסבסט ולא מעט "הפחדה" לגבי הסכנה הבריאותית שבאסבסט. אז מה נכון ומה לא נכון? האם זה נכון שבכל הקשור ללוחות אסבסט פינוי חייב להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מורשים, שגובים כסף עבור השירות? האם זה נכון שלא תוכלו לפנות את לוחות האסבסט שלכם בעצמכם? מדוע זה כך והאם כל "ההפחדות" הן רק תירוץ כדי לגרום לאנשים לשלם כסף לאנשי מקצוע? גם אם אתם לא ממש מאמינים לזה, אבל יש לכם אולי חשש קל שזה יכול להיות נכון, אתם רוצים לקרוא את כל האמת על האסבסט, ממש כאן בשורות הבאות.

אסבסט – מה מותר, מה אסור ולמה?

אז מה אתם יודעים על לוחות אסבסט ועל הסיכונים שהם מגלמים? ובכן, אפשר להניח שהדור החדש לא שמע מעולם את המונח אסבסט ולא בכדי. מזה כארבעה עשורים חל איסור מוחלט לעשות כל שימוש באסבסט בישראל וסוג זה של חומר גלם, לבנייה או לכל מטרה אחרת, כבר אינו ניתן למציאה באף מקום בישראל. אבל מדוע? ובכן, בעשורים הראשונים שלאחר קום המדינה נעשה שימוש נרחב בלוחות אסבסט, בעיקר לקירוי מבני תעשייה ובנייה של מבנים ארעיים. האסבסט הוא חומר גלם זול מאוד לבנייה והוא יודע לספק את הפלטפורמה הקשיחה והיציבה שלה נזקקו מבנים ארעיים.

 

אלא שבפועל, מדובר בלוחות הנושאים בתוכם סכנה ממשית לבני אדם וזאת גם הסיבה, כפי שנראה בהמשך, שבכל הקשור ללוחות אסבסט פינוי חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, מוסמך ומורשה בלבד. האסבסט עשוי למעשה מאינספור סיבים סילקטיים זעירים שניתן להחזיק מיליונים מהם בכף יד אחת. סיבים אלה הם כל כך קטנים וכל כך קלים, שהם פשוט מרחפים באוויר ויכולים לגמוע מרחקים ארוכים. הבעיה עם סיבים אלה מתעוררת כאשר הם חודרים אל תוך מערכת הנשימה. סיב אסבסט שחדר למערכת הנשימה לא יצא ממנה לעולם. המדובר למעשה בגוף זר שחודר לגוף ויכול לעורר שורה ארוכה של מחלות, לרבות סרטן ומחלות ריאות מסוכנות אחרות. בתקופה שטרום חקיקת חוק האיסור על שימוש באסבסט, נרשמו לא מעט מקרי מוות כתוצאה משאיפת סיבי אסבסט ועוד הרבה יותר אנשים שסבלו ממחלות ריאות קשות ללא מרפא. בדיוק מהסיבה הזאת, נאסר בחוק לעשות כל שימוש באסבסט, אם כי מבנים שכבר הותקנו בהם לוחות אסבסט וכל עוד הלוחות הם תקינים ושלמים ללא חשש לחשיפת תוכן הלוח של סיבי האסבסט לאוויר הפתוח, ניתן להשאיר אותם במקומם. יחד עם זאת, לוחות פגומים חייבים להיות מפונים ולהיטמן באתרי הטמנה ייעודיים לפסולת מסוכנת וכאן נכנס למעשה לתמונה החלק בחוק, שמדבר על פינוי אסבסט.

 

למי מותר לפנות אסבסט ואיך מבוצע הפינוי?

כפי שאמרנו קודם לכן, בכל הקשור ללוחות אסבסט פינוי הלוחות חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, שהוסמך והורשה לכך על ידי הרשויות. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה: תהליך הפירוק והפינוי של לוחות אסבסט הוא תהליך שבו הסיכון לפיזור של סיבי האסבסט באוויר הוא סופר קיצוני וכדי למנוע את הסיכון של חשיפת הציבור לסיבים אלה, שיכולים להיות בעלי טווח השפעה רחב למרחקים ארוכים, חייב הפינוי להתבצע על פי פרוצדורה בטוחה ובאמצעות ציוד מתאים – שני אלמנטים המסופקים אך ורק על ידי גורמים שעברו הכשרה ייעודית והורשו לבצע את הפינוי.

בהזמנת שירות לפירוק לוחות אסבסט פינוי טיפוסי ייראה פחות או יותר כך: בשלב ראשון יורחקו מן האזור כל מי שלא צריך להיות שם ואינו מהווה חלק מצוות הפינוי. בהמשך תבוצע הרטבה מאסיבית של הלוחות, על מנת להקשות על סיבי האסבסט להתפזר באוויר החופשי. לאחר שהלוחות ספוגים במים, מבוצע פירוק שלהם (במידה ומדובר בלוחות מורכבים) או איסוף שלהם (במידה ומדובר בפסולת אסבסט המושלכת במרחב). כל אחד מן הלוחות מבודד מן הסביבה ומוכנס לתוך אריזת פלסטיק ייעודית שמבודדת אותו לחלוטין מן הסביבה ומונעת את האפשרות של פיזור סיבי האסבסט מתוכו. כלל הלוחות מועמסים על רכב תובלה מתאים ומשם מועברים להטמנה באתר ייעודי להטמנת חומרים מסוכנים. בהיבט זה חשוב לומר את הדבר הבא: ישנם שלל אנשי מקצוע שיהיו מוכנים לבצע עבורכם את הפינוי ולהרוויח את כספכם עבור השירות, אלא שלא משנה עד כמה מישהו מתמצא בתהליך או מוכן לבצע אותו, בכל הקשור ללוחות אסבסט פינוי חייב להתבצע אך ורק על ידי גורמים מורשים לכך על פי חוק. כל הליך פינוי שמבוצע באופן עצמאי או באמצעות גורם בלתי מורשה, מעמיד את כל המעורבים בתהליך בפני ענישה פלילית וכלכלית כבדה ולאור הסיכון הרב שמגלמים לוחות האסבסט לציבור הרחב, אפשר להבין גם למה.

כמה עולה פינוי אסבסט?

מאחר ושבתחום של לוחות אסבסט פינוי חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי ומורשה בלבד, אפשר להניח שעלות השירות תהיה גבוהה ללא קשר להיקף העבודה, רק מעצם העובדה שלא קיימת תחרות מספקת בתחום. ובכן, בפועל, ישנם בישראל לא מעט גורמים מקצועיים המורשים לבצע פינוי ופירוק של לוחות אסבסט ולכן לא ניתן לטעון שמדובר בתחום נטול תחרות. יחד עם זאת, פינוי אסבסט הוא בהחלט תהליך מאתגר ולכן גם מתומחר בהתאם בהיקף של כ-450 שקלים למטר מרובע. עלות זו מתייחסת לשירות של פירוק ופינוי לוחות אסבסט. אם אתם רק צריכים לפנות לוחות אסבסט מן החצר, ייתכן שהעלות שתחול עליכם תהיה נמוכה יותר, תלוי ברמת המורכבות, בכמות הפסולת ובסוג הפסולת שבתוכה "קבורים" הלוחות. כמו כן, כדאי בהחלט לבצע השוואת מחירים, שכן בתחום יש תחרות ולכן יש גם פערי מחירים בין ספקי השירות השונים. מה שחשוב לוודא, יחד עם זאת, הוא שהגורם המקצועי הנבחר הוא גורם מוסמך ומורשה לביצוע פינוי אסבסט על פי חוק.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

WORK SITE

מדריך מקצועי: כל סוגי הפיגומים

פיגומים נתמכים הוא הסוג הנפוץ ביותר בשימוש בבנייה. הוא מורכב מצינורות אנכיים, צינורות אופקיים ורכיבים בסיסיים אחרים המספקים פלטפורמה יציבה לעובדים לבצע את משימותיהם.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!