הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

אסבסט סכנותאסבסט סכנות

עד אמצע שנות השמונים היה נהוג לעשות שימוש נרחב באסבסט בתהליכי בנייה שונים במבנים ציבוריים, גדולים וקטנים. גגות וקירות המכילים אסבסט אינם נהוגים כבר לשימוש משום שאסבסט סכנות רבות לו. בגלל אותן סכנות, עבודות אסבסט מבוצעות רק על ידי קבלנים מורשים לכך על ידי משרד איכות הסביבה ועליהם לקבל אישור לפני כל עבודת פירוק ושינוי של החומר. אסבסט קיים בעיקר בקירות ובגגות כחומר מבודד וזאת משום שהתגלה כי הוא עמיד בפני חומרים ותהליכים שונים כמו חום, אש, מים וכדומה. מכיוון שהאסבסט נחשב גם זול וגם עמיד בעבר היו עושים בו שימוש נרחב בחומר הזה לפני שנגלו כל כך הרבה אסבסט סכנות במחקרים שונים.

אסבסט סכנות – מה הסכנות וממה צריך להיזהר?

אסבסט הוא למעשה כינוי לקבוצת מינרליים שונים. לאחר שנים של שימוש נרחב נעשו מחקרים שגילו כי האסבסט משחרר לאוויר סביבו סיבים וחלקיקים מזיקים ולכן מקושרות לאסבסט סכנות. כאשר האסבסט נפגם, מתבלה, מתקלף, נהרס וכו', הוא מפזר יותר מהחלקיקים האלו כאשר בחשיפה ונשימה של חלקיקים אלו התגלה כי ישנו נזק לריאות של האדם הנושם אותם. הנזקים יכולים לגרום למחלות נשימה שונות וגם לסרטן ריאות. בגלל כל הנתונים המדאיגים האלו, באמצע שנות ה-80 הוחלט להגביל משמעותית את אופן השימוש באסבסט ברמת הייצור, הייבוא, הייצור וגם הפירוק שלו בגלל שלאסבסט סכנות ונזקים פוטנציאליים.

האם תמיד צריך להיפטר מאסבסט?

עקרונית אין חוק שמחייב מישהו אחר להיפטר מאסבסט, החוק הקיים אוסר ומגביל את השימוש באסבסט, ייצור, ייבוא וכדומה ומסדיר את כל נושא פינוי האסבסט. כמו כן, ישנם מקרים בהם האסבסט יאובחן במצב תקין ואז במקום להחליפו אפשר למצוא פתרונות אחרות כמו ציפוי מחדש ואיטום. בכל מקרה כל החלטה בנושא כדאי לקבל בליווי של קבלן מורשה לאסבסט ולקבל אישורה לעבודה הספציפית שנדרשת.

באיזה חומרים אפשר להשתמש במקום אסבסט?

אסבסט סכנות רבות לא אך הוא בהחלט היה שימושי לאורך שנים כחומר זול ומבודד. יש כיום חומרים אחרים בהם ניתן להשתמש כמו לוחות עשויים PVC,   לוחות בטון, פאנלים לבידוד, רעפים מחרס ועוד. כמובן שבחירת החומרים תעשה בהתאם למבנה, לצרכים ולגודל השטח. מבחינת עלויות, האסבסט נחשב חומר זול מאד ועמיד, לעיתים ההחלפה לא משתלמת ברמה הזו אך בטוחה ובריאה יותר לסובבים.

הבנו כי עלינו להיפטר מהאסבסט, מה עושים עכשיו?

אם אסבסט סכנות ונזקים אפשריים הלחיצו אתכם והחלטתם שזה הזמן להחליף את האסבסט ישנם כמה דברים שכדאי לעשות כדי לפעול בצורה הבטוחה ביותר.

  • חפשו קבלן מורשה על ידי משרד איכות הסביבה לטיפול באסבסט. תוכלו לחפש באופן עצמאי או לבקש מקבלן השיפוצים הכללי שלכם שיחפש עבורכם. בגלל כל נושא אסבסט סכנות חשוב למצוא קבלן אחראי, מורשה ומקצועי לתחום הספציפי. 
  • לפני תחילת עבודת הפירוק והפינוי של האסבסט הקבלן יצטרך לקבל אישור ספציפי לעבודה הזו, גם כן ממשרד איכות הסביבה. במידה ואכן בחרתם קבלן מורשה הוא ככל הנראה מודע לתהליך ומנוסה בכך. הקבלן יצוות לעבודה פועלים המנוסים בתהליך פירוק אסבסט, שיעבדו עם ציון מגן.
  • לאחר פירוק האסבסט, הפועלים יארזו את החומר באריזה מיוחדת שמטרתה לאטום את האסבסט עד הגעה ליעד הקבורה שלו. את השקים יקברו הפועלים במתחם המיועד לקבירת אסבסט באופן בטיחותי לסביבה באישור משרד איכות הסביבה.
  • כעת אפשר להחליף את האסבסט בחומר אחר שאינו מסוכן לבריאות ומתאים לצורך הספציפי של המבנה כמו פאנלים מבודדים, לוחות PVC וכדומה. כמובן שהחומר יבחר בהתאם למבנה, אם מדובר בגג או בקיר, גודל השטח, הבידוד הנדרש וכדומה.

איזה חברות עוסקות בפינוי אסבסט?

ישנם קבלנים רבים שעובדים ספציפית בתחום האסבסט, לעיתים לצד התמחויות נוספות. אלו יכולים להיות קבלנים בתחום הגגות או בתחומים רחבים יותר. בכל מקרה כדאי לבחור בקבלן שאתם סומכים עליו ומגיע עם המלצות או ביקורות טובות.

כמה עולה להיפטר מאסבסט?

כמו בכל תחום השיפוץ והבנייה העלויות משתנות מקבלן לקבלן ובהתאם לתוואי העבודה בשטח. אם השטח גדול כמובן שהעבודה תהיה יקרה יותר, אבל העלות תלויה גם במצבו של האסבסט (אם בלוי או מפורק), בכמה מורכב תהליך הפירוק, איפה בארץ נמצאת העבודה ביחס לאזור הטמינה של האסבסט שפורק ועוד.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת גג אסבסט

פינוי אסבסט באופן עצמאי

ענף הבנייה  הוא חלק מרכזי ומשמעותי בכל מדינה מתפתחת וכולל בתוכו הקמת תשתיות למבני מגורים, לתעשייה וכ״ו. בימינו ענף זה הינו מתקדם וחדשני והוא התקדם

פינוי אסבסט ממבנים

בעת שיפוץ או שדרוג של בית משותף או פרטי עלולים לגלות כי בחלק מהמבנה היה שימוש באסבסט בעת בנייתו. בעלי הנכס הינם בעלי האחריות לביצוע