הסרת אסבסט

הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

יש המכנים אותה פינוי אסבסט, אחרים מכנים אותה פירוק אסבסט ואחרים הסרת אסבסט, אבל בסופו של דבר מדובר באותה משימה בדיוק – סילוק של לוחות אסבסט ופינויים כפסולת לאתר הטמנת פסולת מורשה. לא משנה איך אתם מכנים אותה, כל משימה שקשורה לפינוי של אסבסט, חייבת להתבצע על ידי גורם מקצועי מורשה בדמות קבלן אסבסט מורשה. בשורות הבאות נסביר לכם מדוע, כמה זה יכול לעלות לכם ואיך מתבצע התהליך של הסרת אסבסט ופינויו לאתר הטמנת פסולת מורשה.

הסרת אסבסט – לא עושים לבד

הדבר המרכזי שאתם רוצים לדעת לגבי כל מהלך של פינוי, פירוק או הסרת אסבסט הוא שאתם לא יכולים לעשות את זה לבד ולמעשה גם לא בסיוע שיפוצניק או קבלן בניין. האסבסט הוא חומר שהוגדר עוד בשנות השמונים של המאה שעברה, כחומר מסוכן שהשימוש בו אסור בהחלט. הסיבה לכך היא התוכן שנמצא בתוך לוחות האסבסט. לוחות אלה מיוצרים באמצעות דחיסה של סיבים סיליקטים שהם סיבים מינרליים זעירים וכמוהם יש מיליארדים בתוך כל לוח אסבסט. כל עוד הלוח שלם ותקין, אין שום סיבה לדאגה – הסיבים דחוסים בתוכו והם אינם יכולים להשתחרר החוצה. יחד עם זאת, כאשר הלוח נסדק, נחרץ, מחורר ולבטח נשבר, או אז נוצר מצב בו יכולים הסיבים להשתחרר מתוך הלוח אל האוויר הפתוח וכאן מתעוררת הסכנה הגדולה של חדירת הסיבים אל מערכת הנשימה באופן שיכול לחולל מחלות נשימה קשות ואף סופניות. לקראת שנות השמונים, הגיע המדע למסקנה זו בעקבות מקרי מוות רבים כתוצאה מחשיפה לאסבסט וכתוצאה מכך, הוחלט בישראל ובעולם כולו, לאסור את השימוש באסבסט.

 

במסגרת החוק שנחקק באותה תקופה, נקבע גם כי כל המבנים שכבר בנויים מלוחות אסבסט יוכלו להישאר לעמוד על תילם, אך בכל מקרה בו הלוחות מאבדים מהשלמות המבנית שלהם, חייב בעל המבנה להסיר אותם ולפנות אותם לאתר הטמנה מורשה בו ניתן יהיה לקבור אותם באדמה ללא חשש לפיזור הסיבים הזעירים. עוד נקבע בחוק כי את המהלך של הסרת אסבסט ופינויו להטמנה, יבצע אך ורק גורם שהוכשר, הוסמך והורשה לכך על ידי המדינה. המשמעות? אך ורק קבלן פינוי אסבסט יכול לבצע פינוי ופירוק של אסבסט והמשימה לא יכולה להתבצע לא באופן עצמאי על ידי בעל המבנה, לא על ידי קבלן שיפוצים או בניין ולא על ידי אף גורם אחר שאינו מורשה לכך באופן ספציפי.

עוד נקבע בחוק כי את המהלך של הסרת אסבסט ופינויו להטמנה, יבצע אך ורק גורם שהוכשר, הוסמך והורשה לכך על ידי המדינה. המשמעות?

כמה עולה הסרת אסבסט?

שירות הסרת אסבסט מתייחס בדרך כלל לפורמט השכיח ביותר של התקנת לוחות אסבסט – בתור קירוי למבנים, לרוב מבני תעשייה. במסגרת התהליך יש להסיר את הלוחות מהקונסטרוקציה של גג המבנה ולהוביל אותם בצורה בטוחה לאתר הטמנת פסולת ייעודי. עבור שירות כזה אתם צפויים לשלם בדרך כלל סכום שעומד על כ-100 שקלים למ"ר גג. תמחור זה הוא התמחור הממוצע עבור מרבית הפרויקטים, אך חשוב לדעת שהתמחור יכול לטפס מעלה ולהגיע גם למאות שקלים לכל מ"ר גג. מדוע? מכיוון שהתמחור תלוי מאוד במאפיינים הספציפיים של הפרויקט – שטח הגג, מצב הגג, מצב הלוחות, מיקום המבנה וכן הלאה. כך למשל, כאשר מדובר בגג קטן מאוד, יש לפזר את עלויות התשומות הקבועות של הפרויקט על פני כמות קטנה של מטר רבוע של גג ולכן הסרת אסבסט תהיה יקרה יותר לכל מ"ר. במקרים בהם לוחות הגג שבורים והרוסים, ייתכן שלא ניתן יהיה לפרק אותם מהגג עצמו ויהיה צורך להשתמש באמצעים לעבודה בגובה כמו פיגומים, מנופים, במות הרמה וכדומה, אלמנטים שיכולים לייקר מאוד את הפרויקט. אבל בסך הכל, אם אתם מעוניינים להסיר את לוחות האסבסט מגג המבנה שלכם, עליכם לקחת בחשבון עלות ממוצעת של כ-100 שקלים למ"ר.

 

איך מתבצע התהליך?

כפי שהסברנו בפתח דברינו, האסבסט הוא חומר מסוכן והסכנה ממנה הולכת וגוברת ככל שהסיכון לחשיפת הסיבים לאוויר הפתוח הולך ועולה. במציאות זאת, די ברור שבמסגרת התהליך של הסרת אסבסט עולה הסיכון לפגיעה בלוחות וחשיפת תוכן הסיבים שלהם לאוויר הפתוח ולכן, אחרי שנים ארוכות שלאורכן שימשו אתכם לוחות האסבסט בצורה בטוחה, דווקא כעת בתהליך הפירוק שלהם, יש להקפיד מאוד על האופן בו מתנהלים איתם ואכן, תהליך הסרת אסבסט הוא תהליך שחייב להתנהל על פי מתודולוגיה סדורה, שכל מטרתה היא להפחית את ההסתברות לשחרור סיבי אסבסט לאוויר הפתוח.

בכדי להשיג את המטרה הזאת, מתחילים בפרישת מדרכים ארוכים על גבי לוחות הגג. מדרכים אלה משמשים את העובדים לתנועה על גבי הגג מבלי להסתכן בשבירת או סדיקת הלוחות. העובדים מגיעים למשימה, כמובן, כשהם מוגנים באמצעות חליפת מגן ומערכת סינון אוויר לנשימה. במסגרת זו, מבצעים פירוק של הלוחות, לוח אחרי לוח, בצורה זהירה מאוד ובצורה מבוקרת. לאחר ניתוק הלוח ממקומו, מבצעים הרטבה מאסיבית שלו במטרה להפוך את תערובות הסיבים למעט "בוצית" ולהקשות על הסיבים את השחרור לאוויר הפתוח. הלוח מונמך אז אל הקרקע וכל הלוחות נערמים לקראת העמסה על רכב תובלה. לבסוף מובילים את כלל הלוחות כשהם עטופים היטב, לאתר הטמנת פסולת המתאים להטמנת חומרים מסוכנים בכלל וללוחות אסבסט בפרט.

חשוב לדעת, על אף שהמשימה של הסרת אסבסט היא משימה מאוד מקצועית ומבוקרת, מה שלבטח משפיע גם על עלות השירות, לכל הליך של פירוק גג או הרס של גג, ישנה עלות, שיכולה להיות גבוהה הרבה יותר מאשר העלות של הסרת אסבסט. על כן, מחיר לא אמור בכלל להוות שיקול בשכירת גורם מקצועי מתאים ומה שצריך להנחות אתכם הוא החוק, שמחייב פירוק של גג אסבסט על ידי קבלן אסבסט מורשה בלבד.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פינוי אסבסט חריש

פינוי גג אסבסט הוא הכרחי. בכל רגע שאנו נשארים עם גג האסבסט השבור והבלוי, אנחנו מסכנים את חיינו, חיי הסביבה שלנו או משפחתנו. גם אם

פינוי אסבסט עומר

פינוי גג אסבסט הוא הכרחי. בכל רגע שאנו נשארים עם גג האסבסט השבור והבלוי, אנחנו מסכנים את חיינו, חיי הסביבה שלנו או משפחתנו. גם אם

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!