הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

קבלן אסבסטקבלן אסבסט

קבלן הוא בדרך כלל גורם מקצועי, שאחראי על בנייה ויצירה, אלא שבתחום הספציפי של עולם האסבסט, קבלן אסבסט הוא דווקא גורם מקצועי, שהוסמך והורשה לפירוק ופינוי אסבסט. הסיבה לכך כמובן, היא שחל איסור חמור על שימוש באסבסט למטרות בנייה או לכל מטרה אחרת והדבר היחיד שמותר היום לעשות עם אסבסט הוא לפרק אותו, לפנות אותו ולהטמין אותו באדמה. תהליך זה של פירוק אסבסט חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי שהוסמך לכך, או במילים אחרות קבלן אסבסט, והוא חייב להתבצע על פי מתודולוגיה מסודרת ששלביה מוגדרים בחוק.

 

מי צריך קבלן אסבסט?

החל משנות השמונים של המאה הקודמת, חל איסור חמור במדינת ישראל לבנות באסבסט או לעשות שימוש באסבסט לכל מטרה אחרת. מאז אותה תקופה, המטרה של המדינה היא למנוע כל יצירה של אסבסט חדש ולהיפטר מכל האסבסט שעוד נותר באלפי מבנים ברחבי המדינה, בעיקר בפורמט של גגות מבני תעשייה. על פי החוק, כל לוח אסבסט סדוק, שבור, מחורץ או שרוט, חייב להיות מפונה בהקדם להטמנה בקרקע. כמו כן, על פי החוק, כל מהלך של חידוש גג אסבסט מחייב פינוי של האסבסט הקיים בצורה מסודרת ועל פי החוק והחלפתו בגג חדש ומודרני הבנוי מחומרים מאושרים על פי חוק. בהתאם לכך, אם אתם רוצים לחדש את גג המבנה שלכם, אם יש לכם שאריות אסבסט בחצר האחורית, אם אתם רוצים לפרק מחסן שבנוי מקירות אסבסט או למעשה אם אתם רוצים לבצע כל פעולה שהיא עם אסבסט, אתם זקוקים לשירותיו של קבלן אסבסט מורשה.

מהם השירותים המוצעים על ידי קבלן אסבסט?

אולי יש לכם מחשבה על האפשרות לתקן אסבסט שנשבר ולחסוך את הצורך להחליף את הגג כולו, אבל אפשרות כזאת לא קיימת בפועל. מבחינה חוקית, אין לבצע כל פעולה באסבסט למעט הפעולה של פירוק, פינוי והטמנה בקרקע. חל איסור חמור לתקן לוחות אסבסט על מנת להאריך את חייהם וחל איסור חמור להתקין לוחות אסבסט חדשים או לעשות שימוש חדש באסבסט. בהתאם לכך, קבלן אסבסט מציע למעשה סט מאוד מוגדר של שירותים הכוללים: פירוק אסבסט, פינוי אסבסט, הובלת אסבסט והטמנת אסבסט. קבלני אסבסט רבים משמשים כקבלני בניין לכל דבר ועניין, אך גם מחזיקים בהסמכה הנדרשת לעבודה עם אסבסט. מבחינתכם, אם אתם רוצים לבצע פעולה כלשהי עם לוחות אסבסט, עליכם לאתר קבלן אסבסט מורשה, שהוסמך לעבוד עם אסבסט. כל קבלן אחר, לא משנה אם הוא רשום או לא ולא משנה באיזה תחום הוא מתמחה ובאיזה היקף של פרויקטים הוא עוסק, אינו רשאי לעבוד עם אסבסט.

 

כמה עולים שירותיו של קבלן אסבסט?

ובכן, עלות השירות של סילוק אסבסט יכולה להשתנות בהתאם להיקף השירות הנדרש. ישנם מקרים בהם כל שצריך לעשות הוא לפנות לוחות וחלקי אסבסט מחצר אחורית. במקרים אחרים יש לפרק את הלוחות מגג של בניין ובמקרים אחרים יש לפרק לוחות אסבסט מקיר של מחסן על פני הקרקע. מן הסתם, פירוק ופינוי גג אסבסט הוא השירות היקר ביותר ועלותו נאמדת בכ-450 ש"ח למ"ר גג. פינוי בלבד יכול להיות זול הרבה יותר ולהיות מתומחר על פי כמות או משקל. מה שבטוח זה דבר אחד: אם ישנו אסבסט בקרבתכם, אתם מאוד רוצים לפנות אותו, אתם חייבים לפנות אותו ואתם חייבים לעשות את זה בסיועו של קבלן אסבסט בלבד. המשמעות היא שלא משנה כמה עולה השירות, אתם חייבים למעשה לשלם את המחיר ולהשלים את משימת הפינוי על פי חוק.

האם אין תחרות בתחום?

התשובה היא שבהחלט יש תחרות בשוק פינוי האסבסט ואין יותר לגיטימי מבחינתכם מאשר לנצל את התחרות הזאת, בכדי להשיג את המחיר הזול ביותר מבחינתכם. למעשה, בכל פרויקט של פינוי אסבסט, הדבר היחיד שצריך לעניין אתכם הוא שהפינוי מבוצע על ידי גורם מורשה ומוסמך על ידי המדינה ושהוא מבוצע בצורה בטוחה ומוקפדת. בהתאם לכך, אתם בהחלט יכולים לפנות לכמה קבלני אסבסט שונים, לבקש הצעות מחיר ולבצע השוואת מחירים בין הקבלנים השונים. כל עוד הצעת המחיר ניתנה לכם על ידי קבלן אסבסט מורשה, זוהי הצעת מחיר לגיטימית מבחינתכם ואותה אתם יכולים לשפוט אך ורק על פי המחיר. יחד עם זאת, חשוב מאוד לוודא שהקבלן שבחרתם מבצע את הפינוי באמת על פי חוק, אינו מעגל פינות ואינו עושה קיצורי דרך. כך למשל, אסבסט שפונה מהמבנה שלכם והושלך לפח האשפה השכונתי, יכול להוביל להטלת סנקציות על הגורם המקצועי, אך גם עליכם, הלקוחות.

על כן, בבחירת קבלן אסבסט לביצוע פינוי של אסבסט, אפשר בהחלט לבחור בקבלן הזול ביותר אבל זה לא אומר שאפשר להתנער מכל אחריות. חשוב לוודא שהפינוי מבוצע על פי חוק ואם זה יעשה אתכם יותר רגועים, אתם גם יכולים להחתים את הקבלן על התחייבות שכך אכן ייעשה על ידו.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שיקום בניין

אם אתם מעוניינים בשיקום בניין, אולי אתם תוהים מה זה בעצם כרוך. זה יותר מסתם צביעת קירות והצבת עיטורים חדשים! ישנם שלבים רבים ושונים המעורבים

חייגו עכשיו