פיקוח בניה על עבודות ריצוף: כל מה שחשוב לדעת

 

נמצאים לפני פרויקט בניה גדול וצריכים מפקח על עבודות הגמר? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה תפקידו של מפקח הבניה, איך מפקח הבניה יפקח על עבודות גמר כמו ריצוף וגם, איך בוחרים מפקח מנוסה? כל התשובות.

מה תפקידו של מפקח הבניה?

תפקידו של מפקח הבניה בשלב הבניה לתאם בין הקבלן ובין הפועלים והמהנדסים השונים שעובדים באתר. הוא זה שאחראי על כך שהעבודה תתבצע על הצד הבטוח ביותר וכמובן לתת מענה לכל תקלה שמתרחשת באתר במהלך הבניה.

בתום עבודת הבניה על מפקח הבניה להגיש את כל האישורים לעירייה, על מנת לקבל את האישור הסופי לאכלוס המבנה. בקיצור, הוא זה שילווה אתכם מתחילת הפרויקט ועד סופו ויוודא שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

האם חובה לקחת מפקח בניה?

בניגוד למנהל בניה שאמון על נושא הבטיחות באתר, פה לא מדובר בחיים ומוות ומכיוון שתפקידו של מפקח הבנייה הוא להגשים את החלום שלכם ולהפוך אותו למציאות, אין חובה בחוק לקחת אותו.

אבל, וזה אבל גדול, אתם משקיעים כל כך הרבה כסף בפרויקט החדש ואנחנו בטוחים שאתם לא רוצים לחוות אכזבה שגם תעלה לכם המון כסף.

אז אם אתם רוצים שהפרויקט שלכם יהיה משתלם ושתהיה דמות אחת שמרכזת את הכל ושהאינטרס שלכם עומד לנכד עיניה, עליכם לקחת מפקח בניה.

כך מתבצע הפיקוח על עבודת הריצוף

עבודת ריצוף נחשבת לעבודת גמר בכל הקשור לבניית פרויקט חדש. כמו בכל שלב אחר בעבודת הבניה, גם בעבודת הריצוף עלולים לצוץ ליקויים.

תפקידו של מפקח הבניה בשלב הזה הוא לבדוק האם קיימים ליקויים בעבודת הריצוף. הכוונה היא בדרך כלל לריצוף שקוע, שברים באריחים, כתמים באריחים, שיפועים חריגים, כשלים באיטום, אריחים מנותקים ועוד.

מפקח הבניה יוודא שעבודת הגמר הזו מתבצעת כראוי על מנת למנוע, כמה שניתן, תיקונים שיגזלו זמן, אנרגיה וכמובן גם לא מעט כסף.

איך בוחרים מפקח בניה?

לצערנו, דווקא בתחום הפיקוח על הבניה המדינה לא דורשת שום הכשרה או תעודה. לכן, האלמנט הראשון שעליכם לבדוק הוא הניסיון של בעל המקצוע. בחרו מפקח בניה בעל מוניטין וניסיון, כזה שיכול להפנות אתכם ללקוחות קודמים שלו על מנת להתרשם מעבודות קודמות.

אל תבחרו סתם מפקח בניה, בחרו כזה שיש לו ניסיון בעבודות ובפרויקטים כמו שלכם. במידה ואתם מתכננים פרויקט גדול למשל, אין טעם לקח מפקח בניה שרוב הניסיון שלו בא לידי ביטוי בעבודות קטנות.

מתכוונים לבנות בית פרטי? קחו מפקח בניה שמנוסה בפרויקטים קטנים. מתכוונים לבנות מגדל מגורים? קחו מפקח בניה מתאים והתעקשו לבדוק את הניסיון שלו.

גם אתם צריכים דמות מקצועית ואמינה שתגשים לכם את החלום? למפקח בניה מומלץ לחץ כאן

למידע נוסף בקרו באתר שלנו https://agas1.co.il/

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הכירו את שיטת ניקוי הספות של 2021

שליחה כל מה שחשוב לדעת על ניקוי ספות בשנת 2021 רוצים לנקות את הספות ולשמור על יופיין ואיכותן לאורך זמן, אך לא בטוחים כיצד לפעול?

כל מה שרציתם לדעת על צילום קווי ביוב

חזרתם הביתה וכבר מרחוק זיהיתם את ריח הביוב הנורא? הכול עולה על גדותיו והשכנים עומדים מחוץ לבניין ולא יודעים מה לעשות? אם כך, כנראה ששוב