פינוי אזבסט

הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

המחסן או המפעל עדיין מקורה בגג אסבסט? פסולת של אסבסט הצטברה בחצר האחורית? נכנסים למהלך של שיפוץ המבנה והדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא להחליף את גג האסבסט המיושן? בכל מקרה כזה, נדרש מהלך של פינוי אזבסט, אותו ניתן להשלים אך ורק עם גורם מקצועי, מוסמך ומורשה למשימה הספציפית של עבודה עם אסבסט. יחד עם זאת, לא תמיד תצטרכו בעצמכם למצוא את אותו גורם. אם הפרויקט שלכם מנוהל על ידי קבלן מבצע ראשי, סביר להניח שהוא כבר ידאג לגייס את קבלן המשנה המתאים להתמודדות עם האסבסט. בכל מקרה אחר, האחריות היא שלכם.

פינוי אזבסט – האם נדרש לשם כך איש מקצוע ספציפי?

התשובה היא בהחלט כן. בניגוד לעבודות שיפוץ ובינוי אחרות, פינוי ופירוק של גגות אסבסט ופינוי של לוחות אסבסט בכלל, הן עבודותנכנסים למהלך של שיפוץ המבנה והדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא להחליף את גג האסבסט המיושן? בכל מקרה כזה, נדרש מהלך של פינוי אזבסט, אותו ניתן להשלים אך ורק עם גורם מקצועי הדורשות רישוי מיוחד על פי החוק הישראלי. הסיבה לכך היא שהאסבסט הוא חומר מסוכן שנאסר לשימוש בישראל ובעולם כולו כבר במהלך שנות ה-80. לוחות האסבסט מיוצרים באמצעות דחיסה של סיבים סיליקטיים זעירים ליצירת לוחות גליים קשיחים. כל עוד הלוחות הם שלמים ותקינים, הם אינם יוצרים כל סכנה, אך כאשר הם נסדקים, נחרצים, מחוררים ולבטח שבורים, סיבי הסיליקט יכולים להשתחרר לאוויר ולחדור למערכת הנשימה של הציבור באזור ובאף באזורים מרוחקים, מה שיכול להוביל לתחלואת ריאות קשה ואף סופנית. השימוש באסבסט אמנם נאסר, אך מבנים שכבר היו בנויים באמצעות אסבסט קיבלו היתר להישאר על תילם. יחד עם זאת, קבע החוק, בכל מקרה של בלאי בלוחות האסבסט באותם מבנים, חלה חובה על בעל המבנה לפנות את הלוחות באמצעות גורם מקצועי שהורשה לכך באופן ספציפי ולהחליף את הלוחות בחומר בנייה תקני מודרני. בצורה זו, אמור האסבסט להיעלם מן העולם בצורה הדרגתית בתוך עשורים בודדים. כאמור, אחד הסעיפים המרכזיים בחוק שנחקק, עוסק באופן פינוי אזבסט וקובע כי כל פינוי כזה יבוצע על ידי גורם מקצועי שעבר הכשרה מתאימה וקיבל רישיון מיוחד לעבודה עם אסבסט ולכן, פינוי אזבסט לא יכול להתבצע לא באופן עצמאי ולא באמצעות אף גורם מקצועי אחר בענף הבניין שאין לו רישיון מתאים.

 

איך מבוצע הפינוי?

המשימה של פינוי אזבסט יכולה להשתנות ממקרה למקרה בהתאם למאפייני המקרה. כך למשל, פינוי גג אסבסט דורש מהלך מורכב של פירוק הלוחות מן הגג, הנמכתם אל הקרקע ופינוי הלוחות. פינוי לוחות ושברי לוחות מחצר עמוסה בפסולת, דורשת הפרדה של כל לוחות האסבסט ושברי אסבסט (קטנים ככל שיהיו), ריכוזם ופינויים מן המקום. בכל משימה כזאת, האתגר המרכזי הוא להשלים את המהלך מבלי לגרום לפיזור של הסיבים הזעירים באוויר הפתוח ולשם כך פותחה מתודולוגיה שעל פיה חייבת להתבצע כל משימת פינוי אזבסט. במקרה של פירוק גג אסבסט, יש לפרוש מדרכים ארוכים על פני לוחות הגג בכדי לאפשר לעובדים להתהלך על הגג מבלי לגרום לשבירה או סדיקה של הלוחות באופן שיאפשר לסיבים להשתחרר החוצה. כל לוח צריך לעבור פירוק מבוקר וזהיר ולאחר מכן לעבור הרטבה שתמנע את פיזור הסיבים. הלוח מונמך אל הקרקע, מועמס אל המשאית ובתום הפרויקט מובל כל האסבסט אל אתר הטמנה מורשה להטמנת פסולת מסוכנת בכלל ואסבסט בפרט. במקרה של פינוי אזבסט מחצר או מערימת פסולת, המשימה היא אמנם פחות מורכבת מבחינת אתגר העבודה בגובה, אך אליה יכולים להתלוות אתגרים משמעותיים אחרים סביב האיסוף המוקפד של כל חלקיק אסבסט מן האדמה, תוך ליקוט הסיבים מתוך ערימת הפסולת בצורה זהירה ומבוקרת. גם במקרה זה, מועמס האסבסט על רכב תובלה ומובל אל אתר הטמנה ייעודי.

 

אז למי פונים כדי לפנות את האסבסט?

במקרים רבים, אתם כלל לא נדרשים להיות אלה שמגייסים את איש המקצוע המתאים למשימה. כך למשל, אם אתם מעוניינים לפרק את גג האסבסט שלכם ולבנות גג חדש ומודרני, הקבלן המבצע שיבנה עבורכם את הגג החדש, הוא בדרך כלל הגורם שיגייס את איש המקצוע המתאים והמורשה כקבלן משנה בפרויקט. מה שאתם רוצים לוודא הוא שזה אכן מה שקורה ושהקבלן לא מבצע את המשימה בעצמו אם אין לו רישיון לכך. אמנם ביצוע פינוי אזבסט ללא רישיון היא קודם כל אחריותו של הקבלן, אבל גם לכם יש אחריות תורמת ובמקרה והעניין יתגלה, בין בזמן אמת ובין בדיעבד, גם אתם תצטרכו לתת דין וחשבון על רשלנות. חשוב להבין שהאסבסט הוא חומר מאוד מסוכן שעל שמו רשומים המון מקרי מוות ממחלות נשימה ולכן ישנה הקפדה יתרה בכל הקשור לתקנות והחוקים הקשורים לנושא של פינוי אזבסט.

במידה ואת ההתמודדות עם לוחות האסבסט אתם מנהלים בעצמכם, תהיו אלה אתם שצריכים לגייס את איש המקצוע המתאים וגם ובעיקר במקרה הזה, חשוב מאוד לוודא שאתם מגייסים איש מקצוע מורשה ספציפית לבצע משימות של פינוי אזבסט. בהיבט זה, חשוב לציין שרישוי הגורם המקצועי הוא המרכיב החשוב ביותר בבחירתו, אבל כדאי גם לוודא שמדובר באיש מקצוע רציני ואמין, שכן ניהול התהליך בצורה לא נכונה ואולי גם רשלנית, יכול א' לסכן אתכם ואת סביבתכם בחשיפה לסיבי האסבסט שישתחררו במהלך הפינוי וב' לסכן את המבנה בנזק משני שייגרם לו בגלל התנהלות לא מקצועית ללא הציוד המתאים. כמו כן, חשוב לוודא שכל האסבסט המפונה מן המבנה שלכם אכן מובל לאתר הטמנה מורשה ויש לכם כמובן את הזכות המלאה לקבל מסמכים המעידים על כך שהאסבסט שלכם אכן הוטמן באתר מורשה. למעשה, במקרים רבים, אתרי הטמנת פסולת מסוכנת הם אלה שמספקים את השירות של פינוי אזבסט ומבצעים את העבודה כולה מא' ועד ת'.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

fiber cement

אפי כץ מעריך כי שוק האסבסט לפרויקטי תמא 38 ימשיך לצמוח

כשמדובר בפרויקטים של תמ"א 38, יש חשיבות מכרעת לסוקר אסבסט מוסמך מסביר אפי כץ. אסבסט הוא חומר מסוכן שהיה נפוץ בבנייה לפני שנודע על הסיכונים הבריאותיים שלו. עם פרויקטים של תמ"א 38 הכוללים שיפוצים ותוספות מבנים קיימים, חיוני להעריך את הימצאות האסבסט כדי להבטיח את שלומם של התושבים והעובדים.

WORK SITE

מדריך מקצועי: כל סוגי הפיגומים

פיגומים נתמכים הוא הסוג הנפוץ ביותר בשימוש בבנייה. הוא מורכב מצינורות אנכיים, צינורות אופקיים ורכיבים בסיסיים אחרים המספקים פלטפורמה יציבה לעובדים לבצע את משימותיהם.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!