מהו האיום החמור ביותר על מדינת ישראל?

מדינת ישראל היא אחת המדינות הבטוחות ביותר בעולם ועל כך אין ספק. ובכל זאת אי אפשר להתעלם מן העובדה כי יש איומים חמורים על המדינה. כך לדוגמא זה ידוע כי כל מאה שנים לערך פוקדת את הארץ רעידת אדמה חזקה וזה איום חמור ביותר על אזרחי ישראל. לצד זאת אי אפשר להתעלם מן העובדה כי יש מאה אלף טילים המכוונים על מדינת ישראל מלבנון, עזה, תימן, עיראק, איראן וסוריה. כך האויבים של המדינה יכולים לשלב כוחות ולירות מאות טילים ביום על תושבי ישראל וזו בעיה חמורה. כך אנו רואים כי יש שני איומים עצומים על ישראל ויש הרבה מאוד אנשים אשר לא מוכנים להתמודדות עם האיומים הללו. טיל אחד שנופל על בניין יכול לגרום לנזק עצום לאותו בניין ולגרום להרוגים ופצועים, רעידת אדמה חזקה יכולה להרוס אלפי מבנים וזה משהו שאנו לא יכולים להתעלם ממנו.

כיצד בניינים ישנים יכולים להתמודד עם איומים עליהם?

האיום של רעידות אדמה וטילים הוא חמור במיוחד אצל בתים ישנים. לבתים ישנים אין מבנה היכול להתמודד עם רעידות אדמה ואין להם ממ"ד אשר יכול להגן עליהם מפני טילים. אם כן עולה השאלה מה הפתרון לבעיה זו והתשובה היא שיש לבצע תכנית תמ"א 38 בירושלים או בכל עיר אחרת בה יש בניינים ישנים. בתמא 38 בירושלים יבנו ממ"ד לבית, ימגנו את המבנה לרעידות אדמה וכך יגנו על בתים רבים. טוב תעשה הממשלה אם תמשיך לעודד את תכנית תמ"א 38 וזאת בכדי להבטיח שכמה שיותר אזרחים יהיו ממוגנים גם נגד טילים וגם נגד רעידות אדמה.

האם כל קבלן יכול לבצע תכנית של תמ"א 38?

תמא 38 היא למעשה תכנית מתאר ארצית אשר באה להסדיר את השיפוץ של בניינים ישנים. בתוכנית מתאר ארצית או שבונים את הבניין מאפס או שמשפצים אותו לעומק. על רקע זה עולה השאלה אצלכם האם כל קבלן יכול לבצע תכנית תמ"א 38 או שמא הדבר דורש מומחיות שאין לכל קבלן?  אם כן אתם צריכים להבין כי לא כל קבלן יכול לבנות תמ"א 38 והדבר דורש מומחיות אדירה. לצד זאת אנו חייבים לציין כי כדאי לכם לבחון את הניסיון של הקבלן בבניין של תמ"א 38 לפני שאתם בוחרים בו וזאת בכדי להבטיח כי תבחרו קבלן עם מוניטין גבוהים אשר יבנה את הבניין בצורה הטובה ביותר שיש.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות