הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

חומר האסבסט שימש בעבר את ענף הבנייה, זאת הודות לתכונות העמידות שיש בו המעניקות לו יכולת בידוד מרשימה ואיכותית. מחירו הזול יחסית, זמינותו הגבוהה ויעילותו המוכחת הביאו יזמים וקבלני בנייה רבים בארץ ליישמו בחלקים שונים במבנים שהקימו. בעקבות מחקרים שבוצעו בשנות השמונים התגלה ממצא מדאיג, שהציג את הסכנות הבריאותיות שיש בחומר האסבסט כאשר הוא חודר למערכת הנשימה בגוף האדם.

ממצאים חשובים אלו הביאו להסדרת חוק חדש יחסית בנוגע לשימוש בחומר האסבסט, וכיום חומר זה אסור לשימוש לכל צורך ומטרה שהיא, וכן כל מסחר, מכירה או קנייה של חומרי אסבסט כדי לצמצם את החשיפה אליו. כיוון שהאסבסט היה בשימוש בתפוצה רחבה במשך שנים רבות, חוק האסבסט עוסק גם בחובת פינוי וסילוק מפגעי אסבסט משטחים פרטיים וציבוריים, כאשר התקנות מחייבות להעביר את פסולת האסבסט אל אתר הטמנת אסבסט מורשה

מדוע האסבסט נחשב לחומר מסוכן?

תכונותיו הבולטות של האסבסט הן חוזק ועמידות גבוהה במיוחד, ולכן הוא שימש לצרכי בידוד של מבנים, בידוד תרמי וגם בידוד אקוסטי. הסכנה הקיימת באסבסט היא הגעתם של סיבי אסבסט מיקרוסקופיים אל תוך מערכת הנשימה, ויצירת מחלות ודלקות ריאה קשות ומורכבות כתוצאה מעמידותם וחוזקם של הסיבים, וכן חוסר יכולתם להתפנות מהגוף באופן טבעי.

יש להדגיש כי הסכנה של האסבסט היא סביבתית, כיוון שסיבי האסבסט הינם קלים ולכן עשויים להינשא באוויר באופן מהיר. בנוסף, קיימת סכנה בריאותית רק בחשיפה אל אבק אסבסט המכיל את חלקיקי האסבסט, דבר העשוי להתרחש במשטחי אסבסט בלויים הנמצאים במבנים כיוון שחוסר שלמותם מעיד על שחרור של סיבי אסבסט מזהם לאוויר.

ראו גם: איך מזהים אסבסט?

אסבסט

האם כל משטח שיש בו אסבסט מהווה סכנה לסביבה?

אסבסט צמנט שימש בעיקר עבור תהליכי הקמת מבנים, אם לצורך חיפוי ובידוד של גגות, קירות, רעפים, צינורות מים, מרזבים ועוד. אסבסט פריך שימש לרוב כחומר בידוד איכותי ויעיל לתעשייה, וכן עבור בידוד אקוסטי במבנים ציבוריים גדולים. קיימת הבחנה בין שני סוגי אסבסט אלו כיוון שאסבסט פריך עשוי לשחרר סיבי אסבסט לאוויר גם כשהוא במצב שלם, זאת משום שהוא עשוי להתפורר במהירות גם במגע קל בלבד, בשונה מאסבסט-צמנט שהינו חומר חזק יותר ומהווה סכנה סביבתית רק שהוא שבור / סדוק.

לכן כדי להבין האם האסבסט שקיים במקום מגורים / מבנה ציבורי / מוצרים תעשייתיים וכו' מעמיד בסכנה את האנשים הנמצאים בסביבתו, יש לזהות באיזה סוג אסבסט מדובר והאם יש לפנותו אופן מידי אל עבר אתר הטמנה ייעודי.

איך אפשר לזהות את הימצאותו של חומר האסבסט במבנה?

כאמור, חלקי ומשטחי אסבסט שימשו רבות את ענף הבנייה, ולכן אם מבחינים במבנים שעל חלקיו מיושמים משטחי אסבסט-צמנט שהם פגומים – יש לפנות אל קבלן פינוי אסבסט מורשה שיפרק את המפגע, ויעבירו בצורה בטוחה אל אתר הטמנת אסבסט. יחד עם זאת לא תמיד ניתן לזהות באופן מוחשי את הימצאותו של מפגע אסבסט, ולכן יש לפנות אל בודקי אסבסט מקצועיים שיבחנו את השטח באמצעות מכשור מיוחד, ייקחו דגימה מהמשטח כדי לבצע בדיקת מעבדה מקיפה, ולאחר מכן יציגו את הממצאים ויתנו הנחיה ומידע בנוגע לתהליך פינוי אסבסט, הטמנת אסבסט מחיר ועוד פעולות הכרחיות.

ראו גם: בדיקת אסבסט מחיר

למי לפנות אם רוצים לפנות משטחי אסבסט?

כאשר מתגלה בבדיקה כי קיים מפגע אסבסט מסוכן, אם מדובר על משטחי אסבסט-צמנט שבורים או חלקי אסבסט-פריך העלולים להתפורר, יש לפנות באופן מידי אל קבלן פינוי אסבסט מורשה. איש מקצוע זה קיבל את ההכשרה והסמכה לביצוע עבודת הפירוק והפינוי של מפגעי אסבסט מטעם המשרד להגנת הסביבה, ובאחריותו לבצע את עבודת הפינוי בצורה בטוחה, זהירה ועם מינימום סכנה לסביבה. חוק פינוי אסבסט מתיר לבצע פינוי אסבסט באופן עצמאי, זאת במידה ומדובר על משטח אסבסט-צמנט שהוא במצב שלם ונמצא בשטח פרטי. בנוסף לכך, התקנות מאפשרות לבצע פינוי עצמאי של אסבסט רק אם מדובר על משטח אסבסט שאינו עולה על 50 מ"ר, ומבצע הפינוי הינו אדם בוגר שגילו מעל 18 שנה.

מה העלות של תהליך פינוי אסבסט?

תהליך פינוי אסבסט המבוצע באופן מקצועי על ידי בעל מקצוע כרוך בעלות משתנה, זאת בהתאם לגודל שטח האסבסט הדורש פינוי, מורכבות העבודה, מקום הימצאותו של משטח האסבסט הזקוק לפינוי, העלות של פעולת הטמנת האסבסט באתר המורשה לכך ועוד פרמטרים רבים נוספים.

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הליך הרישום לקבלן שיפוצים

תהליך הרישום הוא דרך לוודא שהקבלנים מוסמכים ובעלי הידע לעבוד על הבית שלכם. קבלן יצטרך להיות רשום בממשלה המחוזית או הטריטוריאלית כדי להציע באופן חוקי

התקנת מעלית בבניין משותף

התקנת מעלית בבניין משותף הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות, בין אם מדובר על מבנה בעל 3 קומות ובין אם מדובר על מבנה בעל 20 קומות.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!