הזדמנות מציאה למחירים זולים! צרו קשר ותגלו את ההבדל!

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

גגות אסבסטגגות אסבסט מוגדרים כבר שנים כסכנה בריאותית. עד אמצע שנות ה-80 אסבסט היה חומר פופולרי בתהליכי בנייה שונים ונעשה בו שימוש רב בבנייה של גגות אסבסט, קירות מבודדים ועוד, במבנים ציבוריים, מוסדיים, גדולים וקטנים. הסיבה לפופולריות של החומר היא שהוא נחשב מאד עמיד בפני שינויי מזג אוויר, תהליכים כימיים שונים, מגע עם מים, אש ועוד. כמו כן, האסבסט היה מאד זול וזמן לשימוש. עם השנים בוצעו מחקרים והתגלה כי גגות אסבסט ושימוש באסבסט בכלל מהווה סכנה בריאותית לסובבים אותו ובשנת 1984 הוחלט לחוקק חוק המגביל מאד את השימוש באסבסט מבחינת ייבוא, ייצור, פירוק אסבסט ועוד.

איזה נזקים נגרמים?

המחקרים שנעשו בתחום גילו כי בקירות וגגות שעשו שימוש באסבסט הוא עלול לפזר חלקיקים וסיבים בסביבתו, בעיקר במקרים בהם האסבסט בלוי, מפורק או שבור. כאשר בני אדם נושמים את הסיבים האלו, עלול להיגרם נזק לריאות שיכול להוביל למחלות קשות ואף לסרטן ריאות. בגלל סיבות אלו גגות אסבסט כבר לא נהוגים לשימוש וחוקק חוק המגביל את כל סוגי השימוש באסבסט ובאופן הפירוק וההחלפה שלו.

באיזה חומרים אפשר להשתמש בגגות מלבד אסבסט?

הגגות מהווים סכנה בריאותית פוטנציאלית למי שנמצא בסביבתם. לכן, מומלץ ואף הכרחי לפרק גגות אסבסט ולהחליף את הקירוי והבידוד בחומרים אחרים שלא יזיקו באותה צורה. ישנם מגוון חומרים המאושרים לשימושים אלו על ידי משרד איכות הסביבה. במקום גגות אפשר להתקין קירויים מסוגים אחרים כמו פאנלים מבודדים עושים פוליסטירן או צמר סלעים, לוחות גליים עשויים בטון, איסכורית, רעפי חרס ועוד. את ההחלטה על החומר המתאים עושים בהתאם לעבודה הנדרשת באופן ספציפי.

החלטנו להחליף את גגות האסבסט שלנו, מה עושים?

  • ראשית כדאי למצוא קבלן מורשה בתחום גגות אסבסט שיעשה עבורכם את עבודת פירוק האסבסט ואחרי זה החלפתו בחומר אחר. קבלן מורשה הוא כזה שיש לו אישורים מתאימים מהמשרד לאיכות הסביבה. 
  • הקבלן שבחרתם יבחן את העבודה הנדרשת, יצוות לעבודה פועלים מנוסים שיוכלו לעבוד באופן ממוגן ובטיחותי בפינוי האסבסט. העובדים יגיעו עם אמצעי מיגון מתאימים ובטיחותיים. 
  • לאחר פירוק האסבסט, העובדים יארזו את החומר המזיק באריזות המותאמות לכך באופן ספציפי ויפנו אותו לאתר קבורה של אסבסט שמיועד לכך ומאושר לכך על ידי משרד איכות הסביבה
  • כעת קבלן גגות האסבסט יחליף את החומר בחומר מתאים אחר מהחומרים שציינו, כמו פאנלים 
  • מבודדים, לוחות גליים עשויים בטון ועוד.

 

האם חייבים להחליף גגות אסבסט?

עקרונית אין חוק המחייב להחליף את האסבסט באופן אישי, אבל כיום יותר ויותר נהוג לעשות זאת למען הבריאות והבטיחות. ישנם מקרים בהם קבלן יוכל לבדוק את הנכס ולאשר שניתן לשמר את האסבסט ולא להחליפו אלא לצבוע או לאטום אותו, זה כמובן תלוי בכל מקרה לגופו.


איזה שירותים נוספים מקבלים מחברה לטיפול באסבסט?

חברות העוסקות בטיפול בגגות אסבסט מעניקות לרוב מספר שירותים.

  • החלפת גגות עשויים אסבסט – החלפת האסבסט בגגות נעשית במטרה להרחיק את הסכנה הבריאותית מהחומר ולהפוך את הגג לידידותי לסביבה ולמשתמשים בנכס
  • הכנת גגות במטרה לקלוט מערכות סולאריות – ברוב המקרים החברות מציעות גם שירות של הסדרה והכנה של הגג כך שיוכל לקלוט מערכות סולאריות שונות
  • החלפה ושיפוץ גגות רעפים – אותן החברות גם מעניקות פעמים רבות שירותים להחלפת גגות רעפים שלעיתים מתפרקים או מתבלים, במטרה לתקן את הגג כך שיחזיק עוד שנים קדימה ללא סכנות בטיחותיות

איך בוחרים חברה להחלפת גגות אסבסט?

כמו בכל תחום הבנייה והשירות, כדאי לבחור בחברה מקצועית ואמינה שתוכל להציג לכם את כל האישורים המתאימים מהמשרד לאיכות הסביבה. יש בתחום כמובן מספר לא קטן של חברות שמתמחות בתיקון והחלפת גגות אסבסט, ומכיוון שמדובר בתחום רגיש יחסית חשוב לבחור בחברה מומלצת או כזו בעלת ביקורות טובות.

כמה יעלה התהליך?

עלות תיקון גגות משתנה מעבודה ולעבודה ומקבלן לקבלן. כאשר תגיעו להחלטה שברצונכם להחליף את גג האסבסט תוכלו ליצור קשר עם מספר קבלנים בתחום לקבל הצעת מחיר. הקבלנים יבחנו את העבודה מבחינת מורכבות הפירוק, גודל השטח, מרחק מאתר פינוי אסבסט ופרמטרים נוספים ויתנו לכם הצעת מחיר. 

מה היה לנו בכתבה:

צריכים חברה לפינוי אסבסט?
השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור במהירות.

1 #
החברה המומלצת ביותר לפינוי אסבסט
0 %
מקצועיות ואמינות
0 +
לקוחות מרוצים
0 +
פירוקי גגות בשנה האחרונה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הליך הרישום לקבלן שיפוצים

תהליך הרישום הוא דרך לוודא שהקבלנים מוסמכים ובעלי הידע לעבוד על הבית שלכם. קבלן יצטרך להיות רשום בממשלה המחוזית או הטריטוריאלית כדי להציע באופן חוקי

התקנת מעלית בבניין משותף

התקנת מעלית בבניין משותף הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות, בין אם מדובר על מבנה בעל 3 קומות ובין אם מדובר על מבנה בעל 20 קומות.

חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!