בונים ומפקחים: 5 בדיקות חובה לפרויקט בניה חדש

בונים פרויקט חדש? הגעתם למקום הנכון, זה הזמן להכניס לתמונה מפקח בנייה שיוודא שאתם עושים זאת נכון. קבלו 5 בדיקות שמפקח הבנייה שלכם פשוט חייב לעשות.

בדיקה של שלד הבניין

השלד של הבניין הוא למעשה הלב שלו ובמידה והלב הזה לא יתפקד כמו שצריך, כל הבניין נמצא בסכנה.

את השלד בונים בתחילת הפרויקט, ממש לאחר בניית היסודות שלו והפיקוח עליו הוא למעשה העבודה הכי מרכזית והכי משמעותית שעל המפקח לבצע.

על מפקח הבנייה לבדוק את תקינות השלד ולוודא שהוא אכן מתאים לתכניות הבנייה. זה לא משנה איזה פרויקט מבצעים, בניין גבוה, נמוך, בית פרטי או דו משפחתי, לשלד יש את אותה המשמעות ויש לו משמעות מכריעה בכל הקשור להצלחת הפרויקט.

בדיקה של גג הבניין

לגג המבנה בפרויקט שלכם חשיבות מכרעת בכל הקשור לבטיחות ולהגנה מפני נזילות. במידה והגג שלכם לא אטום כראוי, ששיפועי הניקוז שלו לא נכונים ושיש תקלות הקשורות בקונסטרוקציה, אתם בבעיה.

לכן, על מפקח הבנייה לוודא שהגג נבנה על פי כל התקנים המחמירים על מנת שלא יכנסו מים דרך הגג. הדבר נכון במיוחד במקרים של גגות רעפים, ששם החשיפה למי הגשמים רגישה הרבה יותר.

בכל מקרה של כשל באיטום, עליו להורות על תיקון מידי על מנת שתשתית האיטום כולה לא תקרוס בחורף.

בדיקה של החדרים הרטובים

על מפקח הבנייה לוודא שכל החדרים הרטובים בבית נבנו לפי התקן ושאין בהם כשלים באיטום. מה זה חדרים רטובים? כל חדר שיש בו אביזרי רחצה, כמו חדר האמבטיה והשירותים למשל. אגב, בחדרים אלה תוכלו לראות שמותקנים שקעי חשמל מוגנים ממים.

בחדרים אלה יש סכנה מאד גדולה של חדרים מים לקומה שמתחת בעקבות כשלים באיטום. על מפקח הבנייה לוודא שתשתית האיטום בחדרים הללו איכותית ושכל אביזרי האינסטלציה עובדים כראוי ושאין נזילות.

בדיקה של תשתית החשמל

מדובר באחת הבדיקות המשמעותיות שעל מפקח הבנייה לבצע. חשמל זה לא משחק ילדים וכל טעות הכי קטנה וכל תזוזה מהתקן יכולה להיות עניין של חיים ומוות, פשוטו כמשמעו.

על מפקח הבנייה לוודא שתשתית החשמל בפרויקט עומדת בכל התקנים הדרושים, בנויה מהחומרים הכי איכותיים שיש כיום בשוק ועברה את כל הבדיקות הנדרשות בחוק על מנת להפעיל חשמל בבניין.

בדיקה של תשתית האינסטלציה

אחד הגורמים הנפוצים ביותר הן לנזילות מים והן לחשבונות מים מנופחים היא תשתית אינסטלציה לא תקינה. לכן, על מפקח הבנייה לוודא שכל אביזרי האינסטלציה בבית תקינים, שאין נזילות, שצנרת הניקוז הותקנה לפי התקנים והשיפועים הנכונים.

חשוב לציין – נזילות מים סמויות יכולות להוות סכנה של ממש במפגש עם תשתית החשמל בבית, אל תקלו ראש בבדיקה הזו ושימו עליה את הדגש.

למידע נוסף בקרו באתר שלנו https://agas1.co.il/

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הכירו את שיטת ניקוי הספות של 2021

שליחה כל מה שחשוב לדעת על ניקוי ספות בשנת 2021 רוצים לנקות את הספות ולשמור על יופיין ואיכותן לאורך זמן, אך לא בטוחים כיצד לפעול?

כל מה שרציתם לדעת על צילום קווי ביוב

חזרתם הביתה וכבר מרחוק זיהיתם את ריח הביוב הנורא? הכול עולה על גדותיו והשכנים עומדים מחוץ לבניין ולא יודעים מה לעשות? אם כך, כנראה ששוב